Graficul este mixt acum, așa că răbdarea este justificată, cu excepția cazului în care apare o intrare mai bună.
În regimul curent Lateral liniștit , abordarea cea mai potrivită este Tranzacționare în interval / revenire la medie. Piața este echilibrată și relativ calmă, ceea ce tinde să recompenseze comportamentul de revenire la medie și tranzacționarea în interval mai mult decât urmărirea breakout-urilor.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Sanin evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₆2394 - RON$0.0₆2451 | |
| Suport 2 | RON$0.0₆2272 - RON$0.0₆2298 | |
| Suport 3 | RON$0.0₆2128 - RON$0.0₆2129 | |
| Suport 4 | RON$0.0₆2087 - RON$0.0₆2088 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₆2489 - RON$0.0₆2490 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0₆2540 - RON$0.0₆2556 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0₆2631 - RON$0.0₆2654 | |
| Rezistență 4 | RON$0.0₆2690 - RON$0.0₆2691 |
SANIN depășește zona de rezistență de la RON$0.0₆2489 - RON$0.0₆2490 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0₆2540 - RON$0.0₆2556.
SANIN pierde zona de suport de la RON$0.0₆2394 - RON$0.0₆2451. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₆2272 - RON$0.0₆2298.
SANIN continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₆2451 și RON$0.0₆2489. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₆2520 | Bearish | SANIN se tranzacționează sub media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0₆2412 | Bullish | SANIN rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₆2457 | Bullish | SANIN se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0₆2670 | Bearish | SANIN este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 45.15 | Neutru | RSI (14) este la 45.15, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | Supracumpărat | Stoch RSI (14) este ridicat la 100.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa superioară recentă. |
| MACD | -1.350e-10 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 0.03152% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₆2485 | Bearish | Prețul este sub media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | -31.87 | Neutru | CCI (20) este la -31.87, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-3.144e-9 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-3.144e-9, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | -1.90 | Supracumpărat | Williams Percent Range (14) este aproape de partea superioară a intervalului său recent la -1.90. |
| Bull Bear Power (13) | RON$-5.268e-10 | Bearish | Bull Bear Power (13) este negativ la RON$-5.268e-10, ceea ce sugerează că vânzătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 34.66 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 34.66, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₆2481 | Bullish | SANIN se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₆2545 | Bearish | SANIN se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul Sanin a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Gram (prev. Toncoin) (GRAM), Dash (DASH), Hedera Hashgraph (HBAR), Sei (SEI) and Nexo (NEXO) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Internet Computer (ICP), Curve DAO Token (CRV), Midnight (NIGHT), Decred (DCR) and Aave (AAVE).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Gram (prev. Toncoin) | 0.446 |
| Dash | 0.408 |
| Hedera Hashgraph | 0.404 |
| Sei | 0.387 |
| Nexo | 0.369 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Internet Computer | -0.306 |
| Curve DAO Token | -0.209 |
| Midnight | -0.180 |
| Decred | -0.167 |
| Aave | -0.148 |
Prețul Sanin este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.077, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.091. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Sanin indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Sanin, o mișcare într-o direcție pentru Sanin s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



