| Preț curent | RON$0.0₆2415 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₆1806 (-25.19%) |
| Zile verzi | 14 / 30 (47%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₆2547 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₆2248 |
| Volatilitate | 4.34% (Medie) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 55 (Greed) |
| Sentiment | bearish |
| RSI pe 14 zile | 36.36 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₆2417 | VINDE |
| SMA 5 | RON$0.0₆2443 | VINDE |
| SMA 10 | RON$0.0₆2486 | VINDE |
| SMA 21 | RON$0.0₆2597 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₆2547 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₆2255 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₆2248 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₆2424 | VINDE |
| EMA 5 | RON$0.0₆2444 | VINDE |
| EMA 10 | RON$0.0₆2491 | VINDE |
| EMA 21 | RON$0.0₆2542 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₆2494 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₆2384 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₆2555 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₆2144 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₆2759 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₆4924 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₆2399 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₆3168 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₆5255 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 36.36 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Stochastic Fast (14) | 17.81 | CUMPĂRĂ |
| Commodity Channel Index (20) | -108.33 | CUMPĂRĂ |
| Average Directional Index (14) | 22.52 | NEUTRU |
| Awesome Oscillator (5, 34) | -0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | -0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | -0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -82.19 | CUMPĂRĂ |
| Bull Bear Power (13) | -0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 46.31 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | VINDE |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₆2420, Nya are niveluri de suport la RON$0.0₆2391, RON$0.0₆2373 și cel mai puternic la RON$0.0₆2344. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Nya sunt la RON$0.0₆2439, RON$0.0₆2468 și RON$0.0₆2486.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₆2391 | |
| S2 | RON$0.0₆2373 | |
| S3 | RON$0.0₆2344 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₆2439 | |
| R2 | RON$0.0₆2468 | |
| R3 | RON$0.0₆2486 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului NYA se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



