Activul arată în continuare favorabil din punct de vedere tehnic, cu mai multe semnale care continuă să susțină configurația.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Nya evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₆2299 - RON$0.0₆2394 | |
| Suport 2 | RON$0.0₆2136 - RON$0.0₆2295 | |
| Suport 3 | RON$0.0₆1872 - RON$0.0₆2105 | |
| Suport 4 | RON$0.0₆1726 - RON$0.0₆1822 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₆2492 - RON$0.0₆2587 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0₆2589 - RON$0.0₆2665 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0₆2760 - RON$0.0₆2872 | |
| Activ 1 | RON$0.0₆2396 - RON$0.0₆2473 |
NYA depășește zona de rezistență de la RON$0.0₆2492 - RON$0.0₆2587 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0₆2589 - RON$0.0₆2665.
NYA pierde zona de suport de la RON$0.0₆2299 - RON$0.0₆2394. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₆2136 - RON$0.0₆2295.
NYA continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₆2394 și RON$0.0₆2492. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₆2549 | Bearish | NYA se tranzacționează sub media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0₆2248 | Bullish | NYA rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₆2497 | Bearish | NYA se tranzacționează sub media exponențială pe 50 de zile, ceea ce slăbește tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0₆2507 | Bearish | NYA este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 36.92 | Neutru | RSI (14) este la 36.92, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Supravândut | Stoch RSI (14) este scăzut la 0.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa inferioară recentă. |
| MACD | -6.931e-10 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 3.94% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₆2626 | Bearish | Prețul este sub media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | -135.65 | Bearish | CCI (20) este slab la -135.65, ceea ce arată că prețul se tranzacționează mult sub media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-1.274e-8 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-1.274e-8, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | -83.41 | Supravândut | Williams Percent Range (14) este aproape de partea inferioară a intervalului său recent la -83.41. |
| Bull Bear Power (13) | RON$-1.344e-8 | Bearish | Bull Bear Power (13) este negativ la RON$-1.344e-8, ceea ce sugerează că vânzătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 48.76 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 48.76, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₆2429 | Bearish | NYA se tranzacționează sub Hull Moving Average (9), ceea ce slăbește tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₆2586 | Bearish | NYA se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul Nya a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Chainlink (LINK), Ethereum (ETH), Sky (SKY), Binance Coin (BNB) and GateToken (GT) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul LEO Token (LEO), Pyth Network (PYTH), Basic Attention Token (BAT), Monero (XMR) and TRON (TRX).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Chainlink | 0.964 |
| Ethereum | 0.964 |
| Sky | 0.962 |
| Binance Coin | 0.948 |
| GateToken | 0.945 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| LEO Token | -0.735 |
| Pyth Network | -0.559 |
| Basic Attention Token | -0.493 |
| Monero | -0.457 |
| TRON | -0.365 |
Prețul Nya este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.572, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.671. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Nya indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Nya, o mișcare într-o direcție pentru Nya s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



