Nastaveniu chýba silné potvrdenie a nesie dostatočné riziko na to, aby bola pri aktuálnych úrovniach opodstatnená opatrnosť.
V aktuálnom Pokojný medvedí režime je najvhodnejší prístup Zostať defenzívny a čakať na potvrdenie. Trh je slabý bez volatility na úrovni paniky, čo zvyčajne hovorí v prospech defenzívneho prístupu, vyhýbania sa agresívnym vstupom a čakania na jasnejší dôkaz obratu.
Úrovne supportu a rezistencie pre Shardus zvýrazňujú kľúčové cenové zóny, kde sú kupujúci a predávajúci najaktívnejší. Táto sekcia pomáha identifikovať pravdepodobné oblasti prerazenia, support pri pullbacku, hornú rezistenciu a aktuálne obchodné pásmo, aby ste mohli vyhodnotiť pokračovanie trendu, riziko obratu a krátkodobý smer ceny kryptomeny.
| Úroveň | Zóna | Sila |
|---|---|---|
| Support 1 | €0.02915 - €0.02925 | |
| Support 2 | €0.02840 - €0.02854 | |
| Support 3 | €0.02765 - €0.02808 | |
| Support 4 | €0.02624 - €0.02659 | |
| Rezistencia 1 | €0.03147 - €0.03160 | |
| Rezistencia 2 | €0.03211 - €0.03225 | |
| Rezistencia 3 | €0.03250 - €0.03261 | |
| Rezistencia 4 | €0.03311 - €0.03325 | |
| Aktívna 1 | €0.02998 - €0.03038 |
ULT prerazí zónu rezistencie na €0.03147 - €0.03160 a udrží sa nad ňou. To by posilnilo prípad breakoutu a presunulo pozornosť na €0.03211 - €0.03225.
ULT stratí zónu supportu na €0.02915 - €0.02925. To by oslabilo nastavenie a otvorilo cestu smerom k €0.02840 - €0.02854.
ULT sa naďalej obchoduje medzi €0.02925 a €0.03147. V takom prípade zostávajú aktívne podmienky obchodovania v pásme.
Technické indikátory pomáhajú zhrnúť trend, momentum, volatilitu a kľúčové cenové úrovne. Nemali by sa používať izolovane, ale môžu pomôcť určiť, či je coin v trende, obchoduje sa v pásme, je príliš natiahnutý alebo sa blíži k dôležitej úrovni supportu či rezistencie.
| Indikátor | Hodnota | Signál | Interpretácia |
|---|---|---|---|
| SMA50 | €0.03435 | Medvedí | ULT sa obchoduje pod 50-dňovým priemerom. |
| SMA200 | €0.03039 | Medvedí | ULT zostáva pod dlhodobou trendovou líniou. |
| EMA50 | €0.03237 | Medvedí | ULT sa obchoduje pod 50-dňovým exponenciálnym priemerom, čo oslabuje nedávny trend. |
| EMA200 | €0.03266 | Medvedí | ULT je pod 200-dňovým exponenciálnym priemerom, čo udržiava dlhodobejšiu štruktúru pod tlakom. |
| RSI (14) | 26.64 | Prepredané | RSI (14) je stlačený na 26.64, čo naznačuje, že klesajúce momentum sa môže vyčerpávať. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Prepredané | Stoch RSI (14) je nízko na 0.00, čo ukazuje, že momentum sa tlačí blízko svojho nedávneho dolného extrému. |
| MACD | -0.001126 | Býčí | MACD je nad svojou signálnou líniou. |
| ATR | 0.3484% | Pokojné | Volatilita je pod svojím 180-dňovým mediánom. |
| VWMA | €0.03065 | Medvedí | Cena je pod objemovo váženým priemerom. |
| Commodity Channel Index (20) | -54.86 | Neutrálny | CCI (20) je na -54.86, čo udržiava cenu relatívne blízko jej nedávneho priemeru. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | €-0.002197 | Medvedí | Awesome Oscillator je pod nulou na €-0.002197, čo podporuje medvedie momentum. |
| Williams Percent Range (14) | -92.18 | Prepredané | Williams Percent Range (14) je blízko spodnej časti svojho nedávneho pásma na -92.18. |
| Bull Bear Power (13) | €-0.0002622 | Medvedí | Bull Bear Power (13) je negatívny na €-0.0002622, čo naznačuje, že predávajúci kontrolujú cenu vzhľadom na základnú líniu EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 7.17 | Prepredané | Ultimate Oscillator je slabý na 7.17, čo naznačuje, že klesajúce momentum vo viacerých časových rámcoch môže byť natiahnuté. |
| Hull Moving Average (9) | €0.03016 | Medvedí | ULT sa obchoduje pod Hull Moving Average (9), čo oslabuje krátkodobý trend. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | €0.03133 | Medvedí | ULT sa obchoduje pod základnou líniou Ichimoku, čo poukazuje na slabšiu štruktúru. |
Za posledných 7 dní cena Shardus najviac pozitívne korelovala s cenou Stacks (STX), Gram (prev. Toncoin) (GRAM), Flare (FLR), Celestia (TIA) and Quant (QNT) a najviac negatívne korelovala s cenou Dash (DASH), Bonk (BONK), Pepe Coin (PEPE), JUST (JST) and Convex Finance (CVX).
| Názov | Korelácia |
|---|---|
| Stacks | 0.828 |
| Gram (prev. Toncoin) | 0.802 |
| Flare | 0.801 |
| Celestia | 0.801 |
| Quant | 0.773 |
| Názov | Korelácia |
|---|---|
| Dash | -0.674 |
| Bonk | -0.511 |
| Pepe Coin | -0.505 |
| JUST | -0.391 |
| Convex Finance | -0.373 |
Cena Shardus pozitívne koreluje s top 10 mincami podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 0.559, okrem Tether (USDT), a pozitívne koreluje s top 100 mincami podľa trhovej kapitalizácie, okrem všetkých stablecoinov, s hodnotou 0.332. Meny, ktoré pozitívne korelujú s Shardus, naznačujú, že pohyb jednej meny má štatisticky významnú váhu pri vedení druhej rovnakým smerom. Pri menách, ktoré negatívne korelujú s Shardus, by pohyb Shardus jedným smerom znamenal pohyb negatívne korelovanej mince opačným smerom.



