| Preț curent | RON$0.0₅4234 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₅3173 (-25.08%) |
| Zile verzi | 13 / 30 (43%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₅2495 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.00004511 |
| Volatilitate | 22.67% (Extrem de ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 63 (Greed) |
| Sentiment | neutral |
| RSI pe 14 zile | 65.67 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₅3569 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₅3569 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₅3569 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₅3254 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₅2495 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.00001384 | VINDE |
| SMA 200 | RON$0.00004511 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₅3569 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₅3565 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₅3502 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₅3286 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅5704 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.00001730 | VINDE |
| EMA 200 | RON$0.00003667 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 65.67 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 98.46 | VINDE |
| Stochastic Fast (14) | 99.48 | VINDE |
| Commodity Channel Index (20) | 57.83 | NEUTRU |
| Average Directional Index (14) | 33.72 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | -0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -0.52 | VINDE |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 65.90 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | VINDE |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₅3569, ZENIX are niveluri de suport la RON$0.0₅3567, RON$0.0₅3566 și cel mai puternic la RON$0.0₅3564. În mod similar, nivelurile de rezistență ale ZENIX sunt la RON$0.0₅3571, RON$0.0₅3572 și RON$0.0₅3574.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₅3567 | |
| S2 | RON$0.0₅3566 | |
| S3 | RON$0.0₅3564 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₅3571 | |
| R2 | RON$0.0₅3572 | |
| R3 | RON$0.0₅3574 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului ZENIX se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



