Activul arată constructiv din punct de vedere tehnic, dar calitatea intrării curente nu este perfectă.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Xeno evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₅8804 - RON$0.00001297 | |
| Rezistență 1 | RON$0.00002432 - RON$0.00003519 | |
| Rezistență 2 | RON$0.00004148 - RON$0.00005255 | |
| Rezistență 3 | RON$0.00006763 - RON$0.00007180 | |
| Rezistență 4 | RON$0.00007253 - RON$0.00007670 | |
| Activ 1 | RON$0.0₅7887 - RON$0.00002300 |
XENO depășește zona de rezistență de la RON$0.00002432 - RON$0.00003519 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.00004148 - RON$0.00005255.
XENO pierde zona de suport de la RON$0.0₅8804 - RON$0.00001297. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₅8804 - RON$0.00001297.
XENO continuă să se tranzacționeze între RON$0.00001297 și RON$0.00002432. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.00001247 | Bullish | XENO se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.00001175 | Bullish | XENO rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.00001243 | Bullish | XENO se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.00001227 | Bullish | XENO este peste media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține constructivă structura pe termen mai lung. |
| RSI (14) | 76.82 | Supracumpărat | RSI (14) este ridicat la 76.82, ceea ce sugerează că impulsul ascendent ar putea deveni întins. |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | Supracumpărat | Stoch RSI (14) este ridicat la 100.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa superioară recentă. |
| MACD | 0.0₇2374 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 0.00% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.00001297 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 66.67 | Neutru | CCI (20) este la 66.67, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-3.288e-8 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-3.288e-8, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | 0.00 | Supracumpărat | Williams Percent Range (14) este aproape de partea superioară a intervalului său recent la 0.00. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₈3732 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₈3732, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 8.15 | Supravândut | Ultimate Oscillator este slab la 8.15, ceea ce sugerează că impulsul descendent pe mai multe intervale de timp ar putea fi întins. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.00001297 | Bearish | XENO se tranzacționează sub Hull Moving Average (9), ceea ce slăbește tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.00001288 | Bullish | XENO se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce susține structura bullish. |
În ultimele 7 zile, prețul Xeno a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul JUST (JST), SPX6900 (SPX), Pi Network (PI), Dash (DASH) and World Liberty Financial (WLFI) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul TRON (TRX), Jito (JTO), Avalanche (AVAX), Ethena (ENA) and Stacks (STX).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| JUST | 0.369 |
| SPX6900 | 0.254 |
| Pi Network | 0.053 |
| Dash | 0.017 |
| World Liberty Financial | -0.028 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| TRON | -0.677 |
| Jito | -0.669 |
| Avalanche | -0.667 |
| Ethena | -0.638 |
| Stacks | -0.631 |
Prețul Xeno este corelat negativ cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de -0.446, excluzând Tether (USDT), și este corelat negativ cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de -0.388. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Xeno indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Xeno, o mișcare într-o direcție pentru Xeno s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



