| Preț curent | RON$0.0₇9046 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₇6459 (-25.08%) |
| Zile verzi | 12 / 30 (40%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₆1582 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₆2024 |
| Volatilitate | 25.59% (Extrem de ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 53 (Neutral) |
| Sentiment | bearish |
| RSI pe 14 zile | 38.60 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₇7703 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₇8505 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₆1008 | VINDE |
| SMA 21 | RON$0.0₆1228 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₆1582 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₆1785 | VINDE |
| SMA 200 | RON$0.0₆2024 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₇7743 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₇8394 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₇9672 | VINDE |
| EMA 21 | RON$0.0₆1151 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₆1436 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₆1690 | VINDE |
| EMA 200 | RON$0.0₆2140 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₆1789 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₆2435 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₆6818 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₆1768 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₆3190 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₆7178 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 38.60 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 20.26 | NEUTRU |
| Stochastic Fast (14) | 11.57 | CUMPĂRĂ |
| Commodity Channel Index (20) | -129.70 | CUMPĂRĂ |
| Average Directional Index (14) | 13.37 | NEUTRU |
| Awesome Oscillator (5, 34) | -0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | -0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | -0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -88.43 | CUMPĂRĂ |
| Bull Bear Power (13) | -0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 35.58 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₇8014, Volt Inu V2 are niveluri de suport la RON$0.0₇5416, RON$0.0₇3436 și cel mai puternic la RON$0.0₈8383. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Volt Inu V2 sunt la RON$0.0₇9994, RON$0.0₆1259 și RON$0.0₆1457.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₇5416 | |
| S2 | RON$0.0₇3436 | |
| S3 | RON$0.0₈8383 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₇9994 | |
| R2 | RON$0.0₆1259 | |
| R3 | RON$0.0₆1457 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului VOLT se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



