Configurația are un bias ușor pozitiv, dar raportul recompensă-risc nu este suficient de clar pentru o abordare agresivă.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru StarLink evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₆4789 - RON$0.0₆5056 | |
| Suport 2 | RON$0.0₆4090 - RON$0.0₆4357 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₆6597 - RON$0.0₆7044 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0₆7616 - RON$0.0₆8246 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0₅1036 - RON$0.0₅1063 | |
| Rezistență 4 | RON$0.0₅1082 - RON$0.0₅1109 | |
| Activ 1 | RON$0.0₆5825 - RON$0.0₆6482 |
STARL depășește zona de rezistență de la RON$0.0₆6597 - RON$0.0₆7044 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0₆7616 - RON$0.0₆8246.
STARL pierde zona de suport de la RON$0.0₆4789 - RON$0.0₆5056. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₆4090 - RON$0.0₆4357.
STARL continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₆5056 și RON$0.0₆6597. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₆5524 | Bullish | STARL se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0₆5973 | Bullish | STARL rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₆5692 | Bullish | STARL se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0₆7050 | Bearish | STARL este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 66.09 | Neutru | RSI (14) este la 66.09, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Supravândut | Stoch RSI (14) este scăzut la 0.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa inferioară recentă. |
| MACD | 0.0₈7163 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 3.21% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₆6284 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 41.85 | Neutru | CCI (20) este la 41.85, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$0.0₇8012 | Bullish | Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₇8012, ceea ce susține impulsul bullish. |
| Williams Percent Range (14) | -41.03 | Neutru | Williams Percent Range (14) este la -41.03, ceea ce menține prețul în mijlocul intervalului său recent. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₇1013 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₇1013, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 37.12 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 37.12, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₆6404 | Bullish | STARL se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₆5850 | Bullish | STARL se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce susține structura bullish. |
În ultimele 7 zile, prețul StarLink a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), Virtuals Protocol (VIRTUAL) and Gram (prev. Toncoin) (GRAM) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul JUST (JST), Trust Wallet Token (TWT), Uniswap (UNI), Monero (XMR) and Arbitrum (ARB).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Bitcoin | 0.901 |
| Ethereum | 0.887 |
| Chainlink | 0.882 |
| Virtuals Protocol | 0.874 |
| Gram (prev. Toncoin) | 0.848 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| JUST | -0.408 |
| Trust Wallet Token | -0.380 |
| Uniswap | -0.332 |
| Monero | -0.320 |
| Arbitrum | -0.302 |
Prețul StarLink este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.394, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.429. Monedele care sunt corelate pozitiv cu StarLink indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu StarLink, o mișcare într-o direcție pentru StarLink s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



