| Preț curent | RON$0.0₇2324 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₇1750 (-25.32%) |
| Zile verzi | 15 / 30 (50%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₇2113 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₇1841 |
| Volatilitate | 3.63% (Medie) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 62 (Greed) |
| Sentiment | bullish |
| RSI pe 14 zile | 64.95 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₇2206 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₇2181 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₇2190 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₇2174 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₇2113 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₇1916 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₇1841 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₇2244 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₇2214 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₇2190 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₇2167 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₇2092 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₇1997 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₇2023 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₇1903 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₇2121 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₇2316 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₇2018 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₇2097 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₇2189 | CUMPĂRĂ |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 64.95 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | VINDE |
| Stochastic Fast (14) | 83.73 | VINDE |
| Commodity Channel Index (20) | 182.92 | VINDE |
| Average Directional Index (14) | 20.34 | NEUTRU |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| MACD (12, 26) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Williams Percent Range (14) | -16.27 | VINDE |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 48.54 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₇2275, SafeMars are niveluri de suport la RON$0.0₇2197, RON$0.0₇2049 și cel mai puternic la RON$0.0₇1971. În mod similar, nivelurile de rezistență ale SafeMars sunt la RON$0.0₇2423, RON$0.0₇2501 și RON$0.0₇2649.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₇2197 | |
| S2 | RON$0.0₇2049 | |
| S3 | RON$0.0₇1971 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₇2423 | |
| R2 | RON$0.0₇2501 | |
| R3 | RON$0.0₇2649 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului SMARS se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



