Configurația are un bias ușor pozitiv, dar raportul recompensă-risc nu este suficient de clar pentru o abordare agresivă.
În regimul curent Lateral liniștit , abordarea cea mai potrivită este Tranzacționare în interval / revenire la medie. Piața este echilibrată și relativ calmă, ceea ce tinde să recompenseze comportamentul de revenire la medie și tranzacționarea în interval mai mult decât urmărirea breakout-urilor.
Nivelurile de suport și rezistență pentru RyuJin evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₈7733 - RON$0.0₈8693 | |
| Suport 2 | RON$0.0₈6955 - RON$0.0₈7716 | |
| Suport 3 | RON$0.0₈6379 - RON$0.0₈6811 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₈9399 - RON$0.0₇1065 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0₇1081 - RON$0.0₇1124 | |
| Activ 1 | RON$0.0₈8845 - RON$0.0₈9272 |
RYU depășește zona de rezistență de la RON$0.0₈9399 - RON$0.0₇1065 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0₇1081 - RON$0.0₇1124.
RYU pierde zona de suport de la RON$0.0₈7733 - RON$0.0₈8693. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₈6955 - RON$0.0₈7716.
RYU continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₈8693 și RON$0.0₈9399. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₈7929 | Bullish | RYU se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0₇1012 | Bearish | RYU rămâne sub linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₈8080 | Bullish | RYU se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0₈9858 | Bearish | RYU este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 65.27 | Neutru | RSI (14) este la 65.27, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 98.85 | Supracumpărat | Stoch RSI (14) este ridicat la 98.85, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa superioară recentă. |
| MACD | 0.0₁₀8293 | Bullish | MACD este deasupra liniei sale de semnal. |
| ATR | 4.75% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₈7916 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 98.66 | Neutru | CCI (20) este la 98.66, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$0.0₈1343 | Bullish | Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₈1343, ceea ce susține impulsul bullish. |
| Williams Percent Range (14) | -5.77 | Supracumpărat | Williams Percent Range (14) este aproape de partea superioară a intervalului său recent la -5.77. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₉6667 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₉6667, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 72.24 | Supracumpărat | Ultimate Oscillator este ridicat la 72.24, ceea ce sugerează că impulsul pe mai multe intervale de timp ar putea fi supraîncălzit. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₈9104 | Bearish | RYU se tranzacționează sub Hull Moving Average (9), ceea ce slăbește tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₈7642 | Bullish | RYU se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce susține structura bullish. |
În ultimele 7 zile, prețul RyuJin a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Stacks (STX), LayerZero (ZRO), Midnight (NIGHT), Optimism (OP) and Uniswap (UNI) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Sun Token (SUN), TRON (TRX), Bitget Token (BGB), Decred (DCR) and Gnosis (GNO).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Stacks | 0.832 |
| LayerZero | 0.716 |
| Midnight | 0.682 |
| Optimism | 0.681 |
| Uniswap | 0.545 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Sun Token | -0.856 |
| TRON | -0.821 |
| Bitget Token | -0.701 |
| Decred | -0.670 |
| Gnosis | -0.668 |
Prețul RyuJin este corelat negativ cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de -0.255, excluzând Tether (USDT), și este corelat negativ cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de -0.257. Monedele care sunt corelate pozitiv cu RyuJin indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu RyuJin, o mișcare într-o direcție pentru RyuJin s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



