Graficul este mixt acum, așa că răbdarea este justificată, cu excepția cazului în care apare o intrare mai bună.
În regimul curent Lateral liniștit , abordarea cea mai potrivită este Tranzacționare în interval / revenire la medie. Piața este echilibrată și relativ calmă, ceea ce tinde să recompenseze comportamentul de revenire la medie și tranzacționarea în interval mai mult decât urmărirea breakout-urilor.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Refereum evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₅6522 - RON$0.0₅6887 | |
| Suport 2 | RON$0.0₅5766 - RON$0.0₅6132 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₅9592 - RON$0.0₅9873 | |
| Rezistență 2 | RON$0.00002054 - RON$0.00002090 | |
| Rezistență 3 | RON$0.00002273 - RON$0.00002310 | |
| Rezistență 4 | RON$0.00004032 - RON$0.00004068 |
RFR depășește zona de rezistență de la RON$0.0₅9592 - RON$0.0₅9873 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.00002054 - RON$0.00002090.
RFR pierde zona de suport de la RON$0.0₅6522 - RON$0.0₅6887. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₅5766 - RON$0.0₅6132.
RFR continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₅6887 și RON$0.0₅9592. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₅7688 | Bullish | RFR se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.00004202 | Bearish | RFR rămâne sub linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₅9752 | Bearish | RFR se tranzacționează sub media exponențială pe 50 de zile, ceea ce slăbește tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.00003515 | Bearish | RFR este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 75.66 | Supracumpărat | RSI (14) este ridicat la 75.66, ceea ce sugerează că impulsul ascendent ar putea deveni întins. |
| Stoch RSI (14) | 99.25 | Supracumpărat | Stoch RSI (14) este ridicat la 99.25, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa superioară recentă. |
| MACD | 0.0₆1206 | Bullish | MACD este deasupra liniei sale de semnal. |
| ATR | 2.94% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₅8155 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 70.79 | Neutru | CCI (20) este la 70.79, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$0.0₅2585 | Bullish | Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₅2585, ceea ce susține impulsul bullish. |
| Williams Percent Range (14) | -4.93 | Supracumpărat | Williams Percent Range (14) este aproape de partea superioară a intervalului său recent la -4.93. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₆7560 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₆7560, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 39.54 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 39.54, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₅9558 | Bearish | RFR se tranzacționează sub Hull Moving Average (9), ceea ce slăbește tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₅7842 | Bullish | RFR se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce susține structura bullish. |
În ultimele 7 zile, prețul Refereum a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Injective (INJ), Aerodrome Finance (AERO), Virtuals Protocol (VIRTUAL), Polygon Ecosystem Token (POL) and Monero (XMR) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul JUST (JST), World Liberty Financial (WLFI), Jito (JTO), APENFT (NFT) and Midnight (NIGHT).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Injective | 0.838 |
| Aerodrome Finance | 0.834 |
| Virtuals Protocol | 0.770 |
| Polygon Ecosystem Token | 0.726 |
| Monero | 0.711 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| JUST | -0.801 |
| World Liberty Financial | -0.561 |
| Jito | -0.544 |
| APENFT | -0.504 |
| Midnight | -0.278 |
Prețul Refereum este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.266, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.316. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Refereum indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Refereum, o mișcare într-o direcție pentru Refereum s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



