| Preț curent | RON$0.0₈2951 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₈2236 (-25.17%) |
| Zile verzi | 19 / 30 (63%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₈3027 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₈2405 |
| Volatilitate | 3.10% (Medie) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 62 (Greed) |
| Sentiment | bearish |
| RSI pe 14 zile | 54.07 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₈3211 | VINDE |
| SMA 5 | RON$0.0₈3212 | VINDE |
| SMA 10 | RON$0.0₈3209 | VINDE |
| SMA 21 | RON$0.0₈3148 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₈3027 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₈2729 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₈2405 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₈3195 | VINDE |
| EMA 5 | RON$0.0₈3198 | VINDE |
| EMA 10 | RON$0.0₈3184 | VINDE |
| EMA 21 | RON$0.0₈3144 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₈3011 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₈2796 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₈2516 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₈2626 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₈2124 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₈2066 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₈2706 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₈2499 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₈3362 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 54.07 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 61.02 | NEUTRU |
| Stochastic Fast (14) | 72.67 | NEUTRU |
| Commodity Channel Index (20) | 6.53 | NEUTRU |
| Average Directional Index (14) | 10.95 | NEUTRU |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | -0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -27.33 | NEUTRU |
| Bull Bear Power (13) | -0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 55.86 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | VINDE |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₈3155, Perezoso are niveluri de suport la RON$0.0₈3115, RON$0.0₈3033 și cel mai puternic la RON$0.0₈2992. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Perezoso sunt la RON$0.0₈3237, RON$0.0₈3278 și RON$0.0₈3359.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₈3115 | |
| S2 | RON$0.0₈3033 | |
| S3 | RON$0.0₈2992 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₈3237 | |
| R2 | RON$0.0₈3278 | |
| R3 | RON$0.0₈3359 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului PRZS se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



