Configurația are un bias ușor pozitiv, dar raportul recompensă-risc nu este suficient de clar pentru o abordare agresivă.
În regimul curent Lateral liniștit , abordarea cea mai potrivită este Tranzacționare în interval / revenire la medie. Piața este echilibrată și relativ calmă, ceea ce tinde să recompenseze comportamentul de revenire la medie și tranzacționarea în interval mai mult decât urmărirea breakout-urilor.
Nivelurile de suport și rezistență pentru OpenDAO evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₈8548 - RON$0.0₈9779 | |
| Suport 2 | RON$0.0₈7168 - RON$0.0₈8037 | |
| Suport 3 | RON$0.0₈6120 - RON$0.0₈6646 | |
| Suport 4 | RON$0.0₈5078 - RON$0.0₈6065 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₇1187 - RON$0.0₇1268 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0₇1330 - RON$0.0₇1382 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0₇1603 - RON$0.0₇1656 | |
| Rezistență 4 | RON$0.0₇1669 - RON$0.0₇1793 |
SOS depășește zona de rezistență de la RON$0.0₇1187 - RON$0.0₇1268 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0₇1330 - RON$0.0₇1382.
SOS pierde zona de suport de la RON$0.0₈8548 - RON$0.0₈9779. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₈7168 - RON$0.0₈8037.
SOS continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₈9779 și RON$0.0₇1187. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₇1125 | Bearish | SOS se tranzacționează sub media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0₈9597 | Bullish | SOS rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₇1040 | Bullish | SOS se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0₈9769 | Bullish | SOS este peste media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține constructivă structura pe termen mai lung. |
| RSI (14) | 51.98 | Neutru | RSI (14) este la 51.98, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 78.42 | Neutru | Stoch RSI (14) este la 78.42, ceea ce sugerează că impulsul este activ, dar încă nu extrem. |
| MACD | -2.719e-11 | Bullish | MACD este deasupra liniei sale de semnal. |
| ATR | 3.83% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₇1031 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 129.15 | Bullish | CCI (20) este puternic la 129.15, ceea ce arată că prețul se tranzacționează mult peste media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-4.781e-10 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-4.781e-10, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | -30.51 | Neutru | Williams Percent Range (14) este la -30.51, ceea ce menține prețul în mijlocul intervalului său recent. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₉3220 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₉3220, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 48.19 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 48.19, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₇1040 | Bullish | SOS se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₇1086 | Bearish | SOS se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul OpenDAO a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Render Token (RENDER), Tezos (XTZ), Injective (INJ), Basic Attention Token (BAT) and Beldex (BDX) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Immutable X (IMX), Kaspa (KAS), Quant (QNT), Shiba Inu (SHIB) and Terra Classic (LUNC).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Render Token | 0.742 |
| Tezos | 0.721 |
| Injective | 0.589 |
| Basic Attention Token | 0.556 |
| Beldex | 0.546 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Immutable X | -0.720 |
| Kaspa | -0.682 |
| Quant | -0.674 |
| Shiba Inu | -0.664 |
| Terra Classic | -0.661 |
Prețul OpenDAO este corelat negativ cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de -0.097, excluzând Tether (USDT), și este corelat negativ cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de -0.126. Monedele care sunt corelate pozitiv cu OpenDAO indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu OpenDAO, o mișcare într-o direcție pentru OpenDAO s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



