| Preț curent | RON$0.0₅5701 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₅4379 (-25.24%) |
| Zile verzi | 18 / 30 (60%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₅2423 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₅2252 |
| Volatilitate | 22.50% (Extrem de ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 63 (Greed) |
| Sentiment | bullish |
| RSI pe 14 zile | 90.95 (Supracumpărat) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₅4529 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₅4051 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₅3299 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₅2872 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₅2423 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₅2182 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₅2252 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₅4647 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₅4221 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₅3626 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₅3095 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅2618 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₅2393 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₅2469 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₅2351 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₅2585 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₅4719 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₅2625 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅3279 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₅8035 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 90.95 | VINDE |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | VINDE |
| Stochastic Fast (14) | 86.56 | VINDE |
| Commodity Channel Index (20) | 272.89 | VINDE |
| Average Directional Index (14) | 47.35 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -13.44 | VINDE |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 57.22 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₅5181, Nexa are niveluri de suport la RON$0.0₅4630, RON$0.0₅3987 și cel mai puternic la RON$0.0₅3436. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Nexa sunt la RON$0.0₅5825, RON$0.0₅6376 și RON$0.0₅7020.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₅4630 | |
| S2 | RON$0.0₅3987 | |
| S3 | RON$0.0₅3436 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₅5825 | |
| R2 | RON$0.0₅6376 | |
| R3 | RON$0.0₅7020 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului NEXA se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



