| Preț curent | RON$0.0₆4103 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₆3075 (-25.10%) |
| Zile verzi | 24 / 30 (80%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₆3747 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₆3514 |
| Volatilitate | 11.20% (Foarte ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 65 (Greed) |
| Sentiment | bearish |
| RSI pe 14 zile | 50.67 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₆4232 | VINDE |
| SMA 5 | RON$0.0₆4306 | VINDE |
| SMA 10 | RON$0.0₆4391 | VINDE |
| SMA 21 | RON$0.0₆4109 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₆3747 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₆3614 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₆3514 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₆4197 | VINDE |
| EMA 5 | RON$0.0₆4259 | VINDE |
| EMA 10 | RON$0.0₆4283 | VINDE |
| EMA 21 | RON$0.0₆4146 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₆3878 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₆3761 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₆4264 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₆3755 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₆4587 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₅2712 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₆3915 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅1231 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₅4726 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 50.67 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Stochastic Fast (14) | 53.48 | NEUTRU |
| Commodity Channel Index (20) | -1.20 | NEUTRU |
| Average Directional Index (14) | 53.30 | VINDE |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | -0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | -0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -46.52 | NEUTRU |
| Bull Bear Power (13) | -0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 39.91 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | VINDE |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | VINDE |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₆4121, Monkas are niveluri de suport la RON$0.0₆3989, RON$0.0₆3898 și cel mai puternic la RON$0.0₆3767. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Monkas sunt la RON$0.0₆4212, RON$0.0₆4343 și RON$0.0₆4435.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₆3989 | |
| S2 | RON$0.0₆3898 | |
| S3 | RON$0.0₆3767 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₆4212 | |
| R2 | RON$0.0₆4343 | |
| R3 | RON$0.0₆4435 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului MONKAS se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



