| Preț curent | RON$0.0₅3612 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₅2706 (-25.08%) |
| Zile verzi | 22 / 30 (73%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₅2986 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₅2639 |
| Volatilitate | 6.29% (Ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 74 (Greed) |
| Sentiment | neutral |
| RSI pe 14 zile | 71.96 (Supracumpărat) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₅3675 | VINDE |
| SMA 5 | RON$0.0₅3603 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₅3501 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₅3271 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₅2986 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₅2676 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₅2639 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₅3629 | VINDE |
| EMA 5 | RON$0.0₅3595 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₅3493 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₅3333 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅3062 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₅2853 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₅2905 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₅2679 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₅3078 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₅4089 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₅2925 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅3260 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₅4295 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 71.96 | VINDE |
| Stoch RSI (14) | 68.34 | NEUTRU |
| Stochastic Fast (14) | 69.47 | NEUTRU |
| Commodity Channel Index (20) | 118.49 | VINDE |
| Average Directional Index (14) | 54.36 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -30.53 | NEUTRU |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 50.68 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | VINDE |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₅3653, Maru Dog are niveluri de suport la RON$0.0₅3557, RON$0.0₅3501 și cel mai puternic la RON$0.0₅3404. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Maru Dog sunt la RON$0.0₅3709, RON$0.0₅3805 și RON$0.0₅3861.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₅3557 | |
| S2 | RON$0.0₅3501 | |
| S3 | RON$0.0₅3404 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₅3709 | |
| R2 | RON$0.0₅3805 | |
| R3 | RON$0.0₅3861 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului MARU se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



