| Preț curent | RON$0.0₅3838 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₅2876 (-25.08%) |
| Zile verzi | 30 / 30 (100%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₅3719 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₅3478 |
| Volatilitate | 0.2486% (Foarte scăzută) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 66 (Greed) |
| Sentiment | neutral |
| RSI pe 14 zile | 100.00 (Supracumpărat) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₅3757 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₅3741 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₅3729 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₅3723 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₅3719 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₅3718 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₅3478 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₅3778 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₅3757 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₅3739 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₅3728 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅3715 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₅3695 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₅3993 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₅3579 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₅4700 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₅5703 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₅3774 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₅4479 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₅5648 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 100.00 | VINDE |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | VINDE |
| Stochastic Fast (14) | 100.00 | VINDE |
| Commodity Channel Index (20) | 666.67 | VINDE |
| Average Directional Index (14) | 98.45 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Williams Percent Range (14) | 0.00 | NEUTRU |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 100.00 | VINDE |
| VWMA (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Hull Moving Average (9) | NEUTRU | |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₅3798, Luna28 are niveluri de suport la RON$0.0₅3757, RON$0.0₅3676 și cel mai puternic la RON$0.0₅3636. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Luna28 sunt la RON$0.0₅3879, RON$0.0₅3919 și RON$0.0₅4000.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₅3757 | |
| S2 | RON$0.0₅3676 | |
| S3 | RON$0.0₅3636 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₅3879 | |
| R2 | RON$0.0₅3919 | |
| R3 | RON$0.0₅4000 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului LUNA se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



