| Preț curent | RON$0.0₈3815 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₈2890 (-25.21%) |
| Zile verzi | 15 / 30 (50%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₈3401 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₈3776 |
| Volatilitate | 16.06% (Foarte ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 65 (Greed) |
| Sentiment | bearish |
| RSI pe 14 zile | 54.42 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₈3957 | VINDE |
| SMA 5 | RON$0.0₈4042 | VINDE |
| SMA 10 | RON$0.0₈4234 | VINDE |
| SMA 21 | RON$0.0₈3779 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₈3401 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₈3486 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₈3776 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₈3981 | VINDE |
| EMA 5 | RON$0.0₈4042 | VINDE |
| EMA 10 | RON$0.0₈4060 | VINDE |
| EMA 21 | RON$0.0₈3876 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₈3616 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₈3624 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₈4529 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₈3753 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₈5187 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₈4049 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₈9577 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 54.42 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 2.23 | CUMPĂRĂ |
| Stochastic Fast (14) | 47.15 | NEUTRU |
| Commodity Channel Index (20) | 12.17 | NEUTRU |
| Average Directional Index (14) | 30.88 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | -0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | -0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -52.85 | NEUTRU |
| Bull Bear Power (13) | -0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 35.12 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | VINDE |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₈3905, Gasspas are niveluri de suport la RON$0.0₈3850, RON$0.0₈3759 și cel mai puternic la RON$0.0₈3704. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Gasspas sunt la RON$0.0₈3995, RON$0.0₈4050 și RON$0.0₈4140.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₈3850 | |
| S2 | RON$0.0₈3759 | |
| S3 | RON$0.0₈3704 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₈3995 | |
| R2 | RON$0.0₈4050 | |
| R3 | RON$0.0₈4140 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului GASS se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



