Activul arată constructiv din punct de vedere tehnic, dar calitatea intrării curente nu este perfectă.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru EthereumMax evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₉8106 - RON$0.0₉8499 | |
| Suport 2 | RON$0.0₉6104 - RON$0.0₉7646 | |
| Suport 3 | RON$0.0₉5449 - RON$0.0₉5843 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₉8793 - RON$0.0₉9786 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0₉9902 - RON$0.0₈1030 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0₈1031 - RON$0.0₈1082 | |
| Rezistență 4 | RON$0.0₈1097 - RON$0.0₈1140 |
EMAX depășește zona de rezistență de la RON$0.0₉8793 - RON$0.0₉9786 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0₉9902 - RON$0.0₈1030.
EMAX pierde zona de suport de la RON$0.0₉8106 - RON$0.0₉8499. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₉6104 - RON$0.0₉7646.
EMAX continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₉8499 și RON$0.0₉8793. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₉7230 | Bullish | EMAX se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0₉7454 | Bullish | EMAX rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₉7533 | Bullish | EMAX se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0₉7993 | Bullish | EMAX este peste media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține constructivă structura pe termen mai lung. |
| RSI (14) | 66.65 | Neutru | RSI (14) este la 66.65, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 37.16 | Neutru | Stoch RSI (14) este la 37.16, ceea ce sugerează că impulsul este activ, dar încă nu extrem. |
| MACD | 0.0₁₀1168 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 3.50% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₉8699 | Bearish | Prețul este sub media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 40.30 | Neutru | CCI (20) este la 40.30, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$0.0₉1279 | Bullish | Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₉1279, ceea ce susține impulsul bullish. |
| Williams Percent Range (14) | -21.47 | Neutru | Williams Percent Range (14) este la -21.47, ceea ce menține prețul în mijlocul intervalului său recent. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₁₀1237 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₁₀1237, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 38.71 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 38.71, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₉8665 | Bearish | EMAX se tranzacționează sub Hull Moving Average (9), ceea ce slăbește tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₉7825 | Bullish | EMAX se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce susține structura bullish. |
În ultimele 7 zile, prețul EthereumMax a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Aerodrome Finance (AERO), Sun Token (SUN), Pudgy Penguins (PENGU), Gnosis (GNO) and Injective (INJ) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Trust Wallet Token (TWT), Uniswap (UNI), Decred (DCR), Sky (SKY) and Monero (XMR).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Aerodrome Finance | 0.825 |
| Sun Token | 0.815 |
| Pudgy Penguins | 0.809 |
| Gnosis | 0.805 |
| Injective | 0.798 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Trust Wallet Token | -0.787 |
| Uniswap | -0.764 |
| Decred | -0.707 |
| Sky | -0.682 |
| Monero | -0.631 |
Prețul EthereumMax este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.377, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.288. Monedele care sunt corelate pozitiv cu EthereumMax indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu EthereumMax, o mișcare într-o direcție pentru EthereumMax s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



