| Preț curent | RON$0.0₆8510 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₆6376 (-25.08%) |
| Zile verzi | 29 / 30 (97%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₆9094 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₅1250 |
| Volatilitate | 0.9524% (Foarte scăzută) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 27 (Fear) |
| Sentiment | neutral |
| RSI pe 14 zile | 50.92 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₆8476 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₆8369 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₆8288 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₆8246 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₆9094 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₅1107 | VINDE |
| SMA 200 | RON$0.0₅1250 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₆8484 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₆8420 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₆8339 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₆8374 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₆9183 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₅1052 | VINDE |
| EMA 200 | RON$0.0₅1235 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₅1176 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₅1143 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 50.92 | NEUTRU |
| Stoch RSI (14) | 78.05 | NEUTRU |
| Stochastic Fast (14) | 36.69 | NEUTRU |
| Commodity Channel Index (20) | 380.77 | VINDE |
| Average Directional Index (14) | 89.04 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -63.31 | NEUTRU |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 54.59 | NEUTRU |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | NEUTRU | |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₆8641, DiamondVault are niveluri de suport la RON$0.0₆8251, RON$0.0₆7992 și cel mai puternic la RON$0.0₆7601. În mod similar, nivelurile de rezistență ale DiamondVault sunt la RON$0.0₆8900, RON$0.0₆9291 și RON$0.0₆9550.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₆8251 | |
| S2 | RON$0.0₆7992 | |
| S3 | RON$0.0₆7601 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₆8900 | |
| R2 | RON$0.0₆9291 | |
| R3 | RON$0.0₆9550 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului DVAULT se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



