| Preț curent | RON$0.0₇1175 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₈8801 (-25.08%) |
| Zile verzi | 30 / 30 (100%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₇1153 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₇1565 |
| Volatilitate | 0.05222% (Foarte scăzută) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 72 (Greed) |
| Sentiment | neutral |
| RSI pe 14 zile | 93.30 (Supracumpărat) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₇1158 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₇1156 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₇1154 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₇1154 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₇1153 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₇1220 | VINDE |
| SMA 200 | RON$0.0₇1565 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₇1160 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₇1158 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₇1156 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₇1154 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₇1173 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₇1534 | VINDE |
| EMA 200 | RON$0.0₇8890 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₇1407 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₇1773 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₇3649 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₆2539 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 93.30 | VINDE |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | VINDE |
| Stochastic Fast (14) | 96.31 | VINDE |
| Commodity Channel Index (20) | -666.67 | CUMPĂRĂ |
| Average Directional Index (14) | 95.20 | VINDE |
| Awesome Oscillator (5, 34) | -0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -3.69 | VINDE |
| Bull Bear Power (13) | -0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 96.31 | VINDE |
| VWMA (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Hull Moving Average (9) | NEUTRU | |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₇1152, CastDex are niveluri de suport la RON$0.0₇1137, RON$0.0₇1107 și cel mai puternic la RON$0.0₇1092. În mod similar, nivelurile de rezistență ale CastDex sunt la RON$0.0₇1182, RON$0.0₇1197 și RON$0.0₇1227.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₇1137 | |
| S2 | RON$0.0₇1107 | |
| S3 | RON$0.0₇1092 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₇1182 | |
| R2 | RON$0.0₇1197 | |
| R3 | RON$0.0₇1227 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului CASTDEX se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



