| Preț curent | RON$0.0₉9974 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₉7472 (-25.08%) |
| Zile verzi | 28 / 30 (93%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₈1152 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₈1062 |
| Volatilitate | 7.57% (Ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 37 (Fear) |
| Sentiment | bearish |
| RSI pe 14 zile | 7.47 (Supravândut) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₈1019 | VINDE |
| SMA 5 | RON$0.0₈1022 | VINDE |
| SMA 10 | RON$0.0₈1024 | VINDE |
| SMA 21 | RON$0.0₈1058 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₈1152 | VINDE |
| SMA 100 | RON$0.0₈1059 | VINDE |
| SMA 200 | RON$0.0₈1062 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₈1015 | VINDE |
| EMA 5 | RON$0.0₈1019 | VINDE |
| EMA 10 | RON$0.0₈1028 | VINDE |
| EMA 21 | RON$0.0₈1059 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₈1097 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₈1081 | VINDE |
| EMA 200 | RON$0.0₈1088 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₉9962 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₉9716 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₈2849 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₈1061 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.0₈2627 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0₇2034 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 7.47 | CUMPĂRĂ |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Stochastic Fast (14) | 14.62 | CUMPĂRĂ |
| Commodity Channel Index (20) | -65.23 | NEUTRU |
| Average Directional Index (14) | 61.75 | VINDE |
| Awesome Oscillator (5, 34) | -0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | -0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -85.38 | CUMPĂRĂ |
| Bull Bear Power (13) | -0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 12.96 | CUMPĂRĂ |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | VINDE |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₈1009, Ben Coin are niveluri de suport la RON$0.0₉9922, RON$0.0₉9816 și cel mai puternic la RON$0.0₉9644. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Ben Coin sunt la RON$0.0₈1020, RON$0.0₈1037 și RON$0.0₈1048.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₉9922 | |
| S2 | RON$0.0₉9816 | |
| S3 | RON$0.0₉9644 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₈1020 | |
| R2 | RON$0.0₈1037 | |
| R3 | RON$0.0₈1048 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului BEN se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



