| Preț curent | RON$0.0₆6063 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₆4543 (-25.08%) |
| Zile verzi | 28 / 30 (93%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₆4686 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₆4515 |
| Volatilitate | 12.21% (Foarte ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 72 (Greed) |
| Sentiment | neutral |
| RSI pe 14 zile | 78.19 (Supracumpărat) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₆5615 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₆5525 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₆5458 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₆5425 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₆4686 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₆4754 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₆4515 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₆5727 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₆5615 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₆5501 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₆5307 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₆4944 | CUMPĂRĂ |
| EMA 100 | RON$0.0₆4760 | CUMPĂRĂ |
| EMA 200 | RON$0.0₆5114 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₆4631 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₆4775 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0001288 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.0₆7851 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.00002654 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.0001438 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 78.19 | VINDE |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | VINDE |
| Stochastic Fast (14) | 92.36 | VINDE |
| Commodity Channel Index (20) | 641.90 | VINDE |
| Average Directional Index (14) | 81.42 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | NEUTRU |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | -0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -7.64 | VINDE |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 88.90 | VINDE |
| VWMA (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₆5857, 21X are niveluri de suport la RON$0.0₆5596, RON$0.0₆5129 și cel mai puternic la RON$0.0₆4868. În mod similar, nivelurile de rezistență ale 21X sunt la RON$0.0₆6324, RON$0.0₆6586 și RON$0.0₆7053.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₆5596 | |
| S2 | RON$0.0₆5129 | |
| S3 | RON$0.0₆4868 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₆6324 | |
| R2 | RON$0.0₆6586 | |
| R3 | RON$0.0₆7053 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului 21X se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



