Configurația nu are o confirmare puternică și implică suficient risc pentru a justifica prudența la nivelurile curente.
În regimul curent Bear liniștit , abordarea cea mai potrivită este Rămâi defensiv și așteaptă confirmarea. Piața este slabă fără volatilitate de nivel panică, ceea ce de obicei susține o poziționare defensivă, evitarea intrărilor agresive și așteptarea unor dovezi mai clare ale unei inversări.
Nivelurile de suport și rezistență pentru The Resistance Cat evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.02547 - RON$0.02780 | |
| Suport 2 | RON$0.01965 - RON$0.02366 | |
| Suport 3 | RON$0.01404 - RON$0.01857 | |
| Rezistență 1 | RON$0.03778 - RON$0.04240 | |
| Rezistență 2 | RON$0.04346 - RON$0.04993 | |
| Rezistență 3 | RON$0.05734 - RON$0.05967 | |
| Rezistență 4 | RON$0.06656 - RON$0.06889 | |
| Activ 1 | RON$0.02851 - RON$0.03701 |
RECA depășește zona de rezistență de la RON$0.03778 - RON$0.04240 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.04346 - RON$0.04993.
RECA pierde zona de suport de la RON$0.02547 - RON$0.02780. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.01965 - RON$0.02366.
RECA continuă să se tranzacționeze între RON$0.02780 și RON$0.03778. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.03728 | Bearish | RECA se tranzacționează sub media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.03918 | Bearish | RECA rămâne sub linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.03747 | Bearish | RECA se tranzacționează sub media exponențială pe 50 de zile, ceea ce slăbește tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.04366 | Bearish | RECA este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 43.35 | Neutru | RSI (14) este la 43.35, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 10.12 | Supravândut | Stoch RSI (14) este scăzut la 10.12, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa inferioară recentă. |
| MACD | -0.0001866 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 5.24% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.03701 | Bearish | Prețul este sub media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | -90.42 | Neutru | CCI (20) este la -90.42, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-0.002437 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-0.002437, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | -84.24 | Supravândut | Williams Percent Range (14) este aproape de partea inferioară a intervalului său recent la -84.24. |
| Bull Bear Power (13) | RON$-0.001460 | Bearish | Bull Bear Power (13) este negativ la RON$-0.001460, ceea ce sugerează că vânzătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 36.55 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 36.55, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.03338 | Bullish | RECA se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.03682 | Bearish | RECA se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul The Resistance Cat a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Monad (MON), Dash (DASH), Chainlink (LINK), Uniswap (UNI) and Worldcoin (WLD) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Beldex (BDX), Raydium (RAY), KuCoin Token (KCS), Jupiter (JUP) and StarkNet (STRK).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Monad | 0.897 |
| Dash | 0.893 |
| Chainlink | 0.890 |
| Uniswap | 0.884 |
| Worldcoin | 0.883 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Beldex | -0.815 |
| Raydium | -0.704 |
| KuCoin Token | -0.679 |
| Jupiter | -0.671 |
| StarkNet | -0.615 |
Prețul The Resistance Cat este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.458, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.518. Monedele care sunt corelate pozitiv cu The Resistance Cat indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu The Resistance Cat, o mișcare într-o direcție pentru The Resistance Cat s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



