Configurația are un bias ușor pozitiv, dar raportul recompensă-risc nu este suficient de clar pentru o abordare agresivă.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru The Night Riders evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0₆4057 - RON$0.0₆4083 | |
| Suport 2 | RON$0.0₆3794 - RON$0.0₆3820 | |
| Suport 3 | RON$0.0₆3697 - RON$0.0₆3746 | |
| Suport 4 | RON$0.0₆3631 - RON$0.0₆3657 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0₆4888 - RON$0.0₆4914 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0₆6163 - RON$0.0₆6216 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0₆6375 - RON$0.0₆6401 | |
| Rezistență 4 | RON$0.0₆7133 - RON$0.0₆7159 |
TNR depășește zona de rezistență de la RON$0.0₆4888 - RON$0.0₆4914 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0₆6163 - RON$0.0₆6216.
TNR pierde zona de suport de la RON$0.0₆4057 - RON$0.0₆4083. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0₆3794 - RON$0.0₆3820.
TNR continuă să se tranzacționeze între RON$0.0₆4083 și RON$0.0₆4888. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0₆4289 | Bullish | TNR se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0₆4464 | Bullish | TNR rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0₆4396 | Bullish | TNR se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0₆4694 | Bearish | TNR este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 44.50 | Neutru | RSI (14) este la 44.50, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Supravândut | Stoch RSI (14) este scăzut la 0.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa inferioară recentă. |
| MACD | 0.0₉7472 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 0.5780% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0₆4805 | Bearish | Prețul este sub media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | -89.61 | Neutru | CCI (20) este la -89.61, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-3.677e-9 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-3.677e-9, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | -97.31 | Supravândut | Williams Percent Range (14) este aproape de partea inferioară a intervalului său recent la -97.31. |
| Bull Bear Power (13) | RON$-8.758e-9 | Bearish | Bull Bear Power (13) este negativ la RON$-8.758e-9, ceea ce sugerează că vânzătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 43.24 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 43.24, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0₆4522 | Bullish | TNR se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0₆4716 | Bearish | TNR se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul The Night Riders a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Decred (DCR), TRON (TRX), JUST (JST), Gnosis (GNO) and Cronos (CRO) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Celestia (TIA), StarkNet (STRK), Conflux (CFX), Aerodrome Finance (AERO) and Aptos (APT).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Decred | 0.732 |
| TRON | 0.624 |
| JUST | 0.521 |
| Gnosis | 0.518 |
| Cronos | 0.443 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Celestia | -0.922 |
| StarkNet | -0.892 |
| Conflux | -0.880 |
| Aerodrome Finance | -0.865 |
| Aptos | -0.697 |
Prețul The Night Riders este corelat negativ cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de -0.105, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.029. Monedele care sunt corelate pozitiv cu The Night Riders indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu The Night Riders, o mișcare într-o direcție pentru The Night Riders s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



