Configurația arată foarte puternic, cu o confirmare tehnică amplă care încă susține structura curentă.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Story evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.00001362 - RON$0.00002780 | |
| Rezistență 1 | RON$0.00003569 - RON$0.00004987 | |
| Rezistență 2 | RON$0.00005149 - RON$0.00006567 | |
| Rezistență 3 | RON$0.00007917 - RON$0.0001133 | |
| Rezistență 4 | RON$0.0001266 - RON$0.0001762 | |
| Activ 1 | RON$0.00001666 - RON$0.00003246 |
STORY depășește zona de rezistență de la RON$0.00003569 - RON$0.00004987 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.00005149 - RON$0.00006567.
STORY pierde zona de suport de la RON$0.00001362 - RON$0.00002780. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.00001362 - RON$0.00002780.
STORY continuă să se tranzacționeze între RON$0.00002780 și RON$0.00003569. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.00002740 | Bullish | STORY se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.00002558 | Bullish | STORY rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.00002691 | Bullish | STORY se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.00003129 | Bearish | STORY este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 64.27 | Neutru | RSI (14) este la 64.27, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 50.00 | Neutru | Stoch RSI (14) este la 50.00, ceea ce sugerează că impulsul este activ, dar încă nu extrem. |
| MACD | 0.0₇3598 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 0.00% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.00002780 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 0.00 | Neutru | CCI (20) este la 0.00, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$0.0₇6591 | Bullish | Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₇6591, ceea ce susține impulsul bullish. |
| Williams Percent Range (14) | 0.00 | Supracumpărat | Williams Percent Range (14) este aproape de partea superioară a intervalului său recent la 0.00. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₈4180 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₈4180, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 8.96 | Supravândut | Ultimate Oscillator este slab la 8.96, ceea ce sugerează că impulsul descendent pe mai multe intervale de timp ar putea fi întins. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.00002780 | Bullish | STORY se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.00002791 | Bearish | STORY se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul Story a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul StarkNet (STRK), Tezos (XTZ), Morpho (MORPHO), Injective (INJ) and Gnosis (GNO) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul JUST (JST), Beldex (BDX), Dash (DASH), World Liberty Financial (WLFI) and SPX6900 (SPX).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| StarkNet | 0.860 |
| Tezos | 0.846 |
| Morpho | 0.802 |
| Injective | 0.775 |
| Gnosis | 0.771 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| JUST | -0.320 |
| Beldex | -0.268 |
| Dash | -0.126 |
| World Liberty Financial | -0.074 |
| SPX6900 | 0.078 |
Prețul Story este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.525, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.453. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Story indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Story, o mișcare într-o direcție pentru Story s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



