Activul arată constructiv din punct de vedere tehnic, dar calitatea intrării curente nu este perfectă.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Mount Everest evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.00001331 - RON$0.00001471 | |
| Suport 2 | RON$0.00001015 - RON$0.00001252 | |
| Rezistență 1 | RON$0.00001629 - RON$0.00001814 |
EVEREST depășește zona de rezistență de la RON$0.00001629 - RON$0.00001814 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.00001629 - RON$0.00001814.
EVEREST pierde zona de suport de la RON$0.00001331 - RON$0.00001471. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.00001015 - RON$0.00001252.
EVEREST continuă să se tranzacționeze între RON$0.00001471 și RON$0.00001629. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.00001483 | Bullish | EVEREST se tranzacționează peste media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.00001302 | Bullish | EVEREST rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.00001478 | Bullish | EVEREST se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.00001507 | Bullish | EVEREST este peste media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține constructivă structura pe termen mai lung. |
| RSI (14) | 88.15 | Supracumpărat | RSI (14) este ridicat la 88.15, ceea ce sugerează că impulsul ascendent ar putea deveni întins. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Supravândut | Stoch RSI (14) este scăzut la 0.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa inferioară recentă. |
| MACD | 0.0₆1127 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 0.00% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.00001609 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 40.22 | Neutru | CCI (20) este la 40.22, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$0.0₅1158 | Bullish | Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₅1158, ceea ce susține impulsul bullish. |
| Williams Percent Range (14) | 0.00 | Supracumpărat | Williams Percent Range (14) este aproape de partea superioară a intervalului său recent la 0.00. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₆1602 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₆1602, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 9.11 | Supravândut | Ultimate Oscillator este slab la 9.11, ceea ce sugerează că impulsul descendent pe mai multe intervale de timp ar putea fi întins. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.00001629 | Bullish | EVEREST se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.00001530 | Bullish | EVEREST se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce susține structura bullish. |
În ultimele 7 zile, prețul Mount Everest a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Gram (prev. Toncoin) (GRAM), THORChain (RUNE), Kaspa (KAS), Pyth Network (PYTH) and Midnight (NIGHT) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul TRON (TRX), Venice Token (VVV), Sun Token (SUN), Monero (XMR) and Tezos (XTZ).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Gram (prev. Toncoin) | 0.925 |
| THORChain | 0.925 |
| Kaspa | 0.899 |
| Pyth Network | 0.893 |
| Midnight | 0.877 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| TRON | -0.766 |
| Venice Token | -0.661 |
| Sun Token | -0.637 |
| Monero | -0.602 |
| Tezos | -0.580 |
Prețul Mount Everest este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.348, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.305. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Mount Everest indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Mount Everest, o mișcare într-o direcție pentru Mount Everest s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



