Configurația nu are o confirmare puternică și implică suficient risc pentru a justifica prudența la nivelurile curente.
În regimul curent Lateral volatil , abordarea cea mai potrivită este Așteaptă confirmarea breakout-ului. Prețul rămâne fără direcție, dar volatilitatea este ridicată, astfel că mișcările false sunt mai frecvente, iar așteptarea unei confirmări mai curate de breakout este de obicei configurația mai bună.
Nivelurile de suport și rezistență pentru FLock.io evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.1653 - RON$0.1868 | |
| Suport 2 | RON$0.1207 - RON$0.1587 | |
| Rezistență 1 | RON$0.2572 - RON$0.2978 | |
| Rezistență 2 | RON$0.3092 - RON$0.3561 | |
| Rezistență 3 | RON$0.3703 - RON$0.4330 | |
| Rezistență 4 | RON$0.4505 - RON$0.4955 | |
| Activ 1 | RON$0.1950 - RON$0.2524 |
FLOCK depășește zona de rezistență de la RON$0.2572 - RON$0.2978 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.3092 - RON$0.3561.
FLOCK pierde zona de suport de la RON$0.1653 - RON$0.1868. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.1207 - RON$0.1587.
FLOCK continuă să se tranzacționeze între RON$0.1868 și RON$0.2572. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.2842 | Bearish | FLOCK se tranzacționează sub media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.2350 | Bearish | FLOCK rămâne sub linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.2753 | Bearish | FLOCK se tranzacționează sub media exponențială pe 50 de zile, ceea ce slăbește tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.2769 | Bearish | FLOCK este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 34.72 | Neutru | RSI (14) este la 34.72, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Supravândut | Stoch RSI (14) este scăzut la 0.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa inferioară recentă. |
| MACD | -0.002926 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 9.42% | Volatil | Volatilitatea este peste mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.3198 | Bearish | Prețul este sub media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | -175.60 | Bearish | CCI (20) este slab la -175.60, ceea ce arată că prețul se tranzacționează mult sub media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-0.06070 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-0.06070, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | -94.08 | Supravândut | Williams Percent Range (14) este aproape de partea inferioară a intervalului său recent la -94.08. |
| Bull Bear Power (13) | RON$-0.04303 | Bearish | Bull Bear Power (13) este negativ la RON$-0.04303, ceea ce sugerează că vânzătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 33.80 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 33.80, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.2362 | Bearish | FLOCK se tranzacționează sub Hull Moving Average (9), ceea ce slăbește tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.3400 | Bearish | FLOCK se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul FLock.io a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Raydium (RAY), Hedera Hashgraph (HBAR), Sun Token (SUN), Quant (QNT) and Aave (AAVE) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Beldex (BDX), Basic Attention Token (BAT), Stacks (STX), Optimism (OP) and Tezos (XTZ).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Raydium | 0.941 |
| Hedera Hashgraph | 0.914 |
| Sun Token | 0.914 |
| Quant | 0.908 |
| Aave | 0.907 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Beldex | -0.872 |
| Basic Attention Token | -0.868 |
| Stacks | -0.846 |
| Optimism | -0.644 |
| Tezos | -0.570 |
Prețul FLock.io este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.115, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.305. Monedele care sunt corelate pozitiv cu FLock.io indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu FLock.io, o mișcare într-o direcție pentru FLock.io s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



