Imagine cu FARM2
FARM2FARM2
RON$0.00005759
0.04%
1D

Analiză FARM2

Scor de investiție
O privire rapidă asupra perspectivelor de investiție ale FARM2.
7.5

Activul arată constructiv din punct de vedere tehnic, dar calitatea intrării curente nu este perfectă.

Ce ajută
  • Configurație de breakout prin compresie: Benzile Bollinger sunt comprimate istoric, iar prețul este peste EMA50, sugerând că o mișcare de expansiune ar putea fi în desfășurare.
  • Prețul se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce menține structura mai amplă favorabilă.
Riscuri principale
  • Prețul este prea aproape de rezistență în raport cu suportul apropiat.
  • Prețul se tranzacționează sub media ponderată cu volumul, ceea ce sugerează că mișcarea pierde suportul susținut de volum.
Rezumatul stării pieței
Regim curent
Bull liniștit
Încredere: 95%
De ce această stare?
  • FARM2 este peste SMA50
  • SMA50 este peste SMA200
  • Panta SMA50 este pozitivă în ultimele 10 zile
  • Randamentul pe 30 de zile este pozitiv
  • Volatilitatea ATR este sub percentila 60 a istoricului său mobil pe 180 de zile
Strategie sugerată

În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.

Tendință
Bullish
FARM2 se tranzacționează peste mediile mobile-cheie, iar tendința pe termen mediu este încă în creștere.
Impuls
Neutru
RSI este 60.94, ceea ce nu este nici supra-cumpărat, nici supra-vândut.
Volatilitate
Liniștit
Volatilitatea ATR a FARM2 este sub percentila 60 a istoricului său mobil pe 180 de zile.
Niveluri-cheie
Zonă de rezistență
RON$0.00005831 - RON$0.00005872
Zonă de suport
RON$0.00005611 - RON$0.00005656
Tipare grafice
SMA50
SMA100
SMA200
RSI
Neutru
MACD
Bearish
ATR%
Liniștit
Volume
Ridicat
Suport și rezistență

Nivelurile de suport și rezistență pentru FARM2 evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.

Zonă de suport
RON$0.00005611 - RON$0.00005656
Zonă de rezistență
RON$0.00005831 - RON$0.00005872
Zonă activă
--
Tabelul nivelurilor
NivelZonăForță
Suport 1RON$0.00005611 - RON$0.00005656
Suport 2RON$0.00005403 - RON$0.00005445
Suport 3RON$0.00005227 - RON$0.00005268
Suport 4RON$0.00004967 - RON$0.00005123
Rezistență 1RON$0.00005831 - RON$0.00005872
Rezistență 2RON$0.00005991 - RON$0.00006068
Rezistență 3RON$0.00006829 - RON$0.00006908
Analiza scenariilor
Scenariu bullish

FARM2 depășește zona de rezistență de la RON$0.00005831 - RON$0.00005872 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.00005991 - RON$0.00006068.

Scenariu bearish

FARM2 pierde zona de suport de la RON$0.00005611 - RON$0.00005656. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.00005403 - RON$0.00005445.

Scenariu neutru

FARM2 continuă să se tranzacționeze între RON$0.00005656 și RON$0.00005831. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.

Indicatori tehnici

Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.

IndicatorValoareSemnalInterpretare
SMA50
RON$0.00005367
Bullish
FARM2 se tranzacționează peste media pe 50 de zile.
SMA200
RON$0.00004819
Bullish
FARM2 rămâne peste linia de tendință pe termen lung.
EMA50
RON$0.00005432
Bullish
FARM2 se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă.
EMA200
RON$0.00007836
Bearish
FARM2 este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune.
RSI (14)
60.94
Neutru
RSI (14) este la 60.94, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat.
Stoch RSI (14)
30.19
Neutru
Stoch RSI (14) este la 30.19, ceea ce sugerează că impulsul este activ, dar încă nu extrem.
MACD
0.0₆2042
Bearish
MACD este sub linia sa de semnal.
ATR
0.7151%
Liniștit
Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile.
VWMA
RON$0.00005764
Bearish
Prețul este sub media ponderată cu volumul.
Commodity Channel Index (20)
-50.58
Neutru
CCI (20) este la -50.58, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă.
Awesome Oscillator (5, 34)
RON$0.0₅1341
Bullish
Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₅1341, ceea ce susține impulsul bullish.
Williams Percent Range (14)
-45.05
Neutru
Williams Percent Range (14) este la -45.05, ceea ce menține prețul în mijlocul intervalului său recent.
Bull Bear Power (13)
RON$-2.602e-8
Bearish
Bull Bear Power (13) este negativ la RON$-2.602e-8, ceea ce sugerează că vânzătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA.
Ultimate Oscillator (7, 14, 28)
25.21
Supravândut
Ultimate Oscillator este slab la 25.21, ceea ce sugerează că impulsul descendent pe mai multe intervale de timp ar putea fi întins.
Hull Moving Average (9)
RON$0.00005759
Bullish
FARM2 se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt.
Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26)
RON$0.00005525
Bullish
FARM2 se tranzacționează peste linia de bază Ichimoku, ceea ce susține structura bullish.
Active similare cu FARM2

În ultimele 7 zile, prețul FARM2 a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul World Liberty Financial (WLFI), Beldex (BDX), Polygon Ecosystem Token (POL), Ethereum Classic (ETC) and Zcash (ZEC) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Stacks (STX), Monad (MON), Midnight (NIGHT), JUST (JST) and LayerZero (ZRO).

Monede corelate pozitiv
NumeCorelație
Imagine cu World Liberty FinancialWorld Liberty Financial0.783
Imagine cu BeldexBeldex0.746
Imagine cu Polygon Ecosystem TokenPolygon Ecosystem Token0.725
Imagine cu Ethereum ClassicEthereum Classic0.698
Imagine cu ZcashZcash0.670
Monede corelate negativ
NumeCorelație
Imagine cu StacksStacks-0.909
Imagine cu MonadMonad-0.883
Imagine cu MidnightMidnight-0.830
Imagine cu JUSTJUST-0.787
Imagine cu LayerZeroLayerZero-0.742

Prețul FARM2 este corelat negativ cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de -0.092, excluzând Tether (USDT), și este corelat negativ cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de -0.057. Monedele care sunt corelate pozitiv cu FARM2 indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu FARM2, o mișcare într-o direcție pentru FARM2 s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.

Trackerul de prețuri pentru criptomonede CoinCheckup
Urmărește cu ușurință peste 40.000 de prețuri crypto în timp real.
Google Play Store link
4.3 • 10,000+ Evaluări
Imagine a aplicației mobile