| Preț curent | RON$0.0₈4279 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₈3206 (-25.08%) |
| Zile verzi | 30 / 30 (100%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₈3188 |
| SMA pe 200 de zile | RON$0.0₈4305 |
| Volatilitate | 4.66% (Medie) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 57 (Greed) |
| Sentiment | neutral |
| RSI pe 14 zile | 93.65 (Supracumpărat) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₈3537 | CUMPĂRĂ |
| SMA 5 | RON$0.0₈3388 | CUMPĂRĂ |
| SMA 10 | RON$0.0₈3277 | CUMPĂRĂ |
| SMA 21 | RON$0.0₈3219 | CUMPĂRĂ |
| SMA 50 | RON$0.0₈3188 | CUMPĂRĂ |
| SMA 100 | RON$0.0₈3301 | CUMPĂRĂ |
| SMA 200 | RON$0.0₈4305 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₈3722 | CUMPĂRĂ |
| EMA 5 | RON$0.0₈3537 | CUMPĂRĂ |
| EMA 10 | RON$0.0₈3368 | CUMPĂRĂ |
| EMA 21 | RON$0.0₈3267 | CUMPĂRĂ |
| EMA 50 | RON$0.0₆1488 | VINDE |
| EMA 100 | RON$0.00001295 | VINDE |
| EMA 200 | RON$0.00008630 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 21 | RON$0.0₈3673 | CUMPĂRĂ |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 21 | RON$0.00003815 | VINDE |
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 93.65 | VINDE |
| Stoch RSI (14) | 100.00 | VINDE |
| Stochastic Fast (14) | 83.17 | VINDE |
| Commodity Channel Index (20) | 666.67 | VINDE |
| Average Directional Index (14) | 97.40 | CUMPĂRĂ |
| Awesome Oscillator (5, 34) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Momentum (10) | 0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | 0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -16.83 | VINDE |
| Bull Bear Power (13) | 0.00 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 83.17 | VINDE |
| VWMA (10) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Hull Moving Average (9) | NEUTRU | |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₈3983, ButWhy are niveluri de suport la RON$0.0₈3462, RON$0.0₈2645 și cel mai puternic la RON$0.0₈2124. În mod similar, nivelurile de rezistență ale ButWhy sunt la RON$0.0₈4800, RON$0.0₈5321 și RON$0.0₈6138.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₈3462 | |
| S2 | RON$0.0₈2645 | |
| S3 | RON$0.0₈2124 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₈4800 | |
| R2 | RON$0.0₈5321 | |
| R3 | RON$0.0₈6138 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului BUTWHY se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



