| Preț curent | RON$0.0₅4041 |
|---|---|
| Predicție de preț | RON$0.0₅3027 (-25.08%) |
| Zile verzi | 22 / 30 (73%) |
| SMA pe 50 de zile | RON$0.0₅4736 |
| SMA pe 200 de zile | RON$ |
| Volatilitate | 5.14% (Ridicată) |
| Indicele fricii și lăcomiei | 25 (Extreme Fear) |
| Sentiment | bearish |
| RSI pe 14 zile | 32.04 (Neutru) |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| SMA 3 | RON$0.0₅4374 | VINDE |
| SMA 5 | RON$0.0₅4423 | VINDE |
| SMA 10 | RON$0.0₅4487 | VINDE |
| SMA 21 | RON$0.0₅4400 | VINDE |
| SMA 50 | RON$0.0₅4736 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| EMA 3 | RON$0.0₅4344 | VINDE |
| EMA 5 | RON$0.0₅4387 | VINDE |
| EMA 10 | RON$0.0₅4495 | VINDE |
| EMA 21 | RON$0.0₅5164 | VINDE |
| EMA 50 | RON$0.00001292 | VINDE |
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|
Un oscilator este un instrument de analiză tehnică ce construiește benzi superioare și inferioare între două valori extreme, apoi creează un indicator de tendință care fluctuează în aceste limite. Traderii folosesc indicatorul de tendință pentru a identifica condiții de supracumpărare sau supravânzare pe termen scurt.
| Perioadă | Valoare | Acțiune |
|---|---|---|
| RSI (14) | 9.07 | CUMPĂRĂ |
| Stoch RSI (14) | 9.68 | CUMPĂRĂ |
| Stochastic Fast (14) | 26.44 | NEUTRU |
| Commodity Channel Index (20) | -66.67 | NEUTRU |
| Average Directional Index (14) | 23.97 | NEUTRU |
| Awesome Oscillator (5, 34) | -0.00 | VINDE |
| Momentum (10) | -0.00 | NEUTRU |
| MACD (12, 26) | -0.00 | NEUTRU |
| Williams Percent Range (14) | -73.56 | NEUTRU |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 27.45 | CUMPĂRĂ |
| VWMA (10) | 0.00 | VINDE |
| Hull Moving Average (9) | 0.00 | CUMPĂRĂ |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | 0.00 | NEUTRU |
Pe baza punctului pivot clasic de astăzi (P1), cu valoarea de RON$0.0₅4005, Blaze are niveluri de suport la RON$0.0₅3944, RON$0.0₅3847 și cel mai puternic la RON$0.0₅3785. În mod similar, nivelurile de rezistență ale Blaze sunt la RON$0.0₅4102, RON$0.0₅4164 și RON$0.0₅4261.
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| S1 | RON$0.0₅3944 | |
| S2 | RON$0.0₅3847 | |
| S3 | RON$0.0₅3785 |
| # | Preț | Forță |
|---|---|---|
| R1 | RON$0.0₅4102 | |
| R2 | RON$0.0₅4164 | |
| R3 | RON$0.0₅4261 |
Predicțiile noastre se bazează pe date istorice, indicatori tehnici și sentimentul pieței. Deși oferă o perspectivă direcțională, prețurile reale pot varia din cauza unor evenimente de piață neprevăzute.
Folosim o gamă largă de instrumente, inclusiv SMA, EMA, RSI, MACD, oscilatori stocastici și puncte pivot, pentru a genera predicții de preț fiabile.
Mediile mobile, precum SMA-urile pe 50 și 200 de zile, ajută la netezirea datelor de preț și la identificarea tendințelor. Un preț peste aceste medii semnalează adesea un impuls bullish.
Predicția prețului BLAZE se actualizează zilnic deoarece se bazează pe date în timp real. Pe măsură ce condițiile pieței se schimbă (de exemplu, mișcări ale prețului, volumul de tranzacționare sau modificări ale indicatorilor tehnici), modelul își ajustează prognoza pentru a reflecta cele mai recente tendințe și sentimentul actual. Acest lucru asigură că predicțiile rămân relevante și precise într-o piață crypto care se mișcă rapid.
Pagina oferă estimări ROI zilnice și lunare, etichete bullish/bearish, analiză tehnică și un calculator de investiții pentru a ajuta la planificarea strategiilor long sau short. Totuși, tratați datele noastre de predicție (și toate datele de predicție, de altfel) cu prudență. Este notoriu de dificil să prezici prețurile pieței, iar niciun model nu ar trebui considerat infailibil.



