Graficul este mixt acum, așa că răbdarea este justificată, cu excepția cazului în care apare o intrare mai bună.
În regimul curent Lateral liniștit , abordarea cea mai potrivită este Tranzacționare în interval / revenire la medie. Piața este echilibrată și relativ calmă, ceea ce tinde să recompenseze comportamentul de revenire la medie și tranzacționarea în interval mai mult decât urmărirea breakout-urilor.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Beenz evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0001954 - RON$0.0002064 | |
| Suport 2 | RON$0.0001587 - RON$0.0001933 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0002261 - RON$0.0002455 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0002572 - RON$0.0002679 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0002773 - RON$0.0002881 | |
| Rezistență 4 | RON$0.0003765 - RON$0.0003960 | |
| Activ 1 | RON$0.0002140 - RON$0.0002247 |
BEENZ depășește zona de rezistență de la RON$0.0002261 - RON$0.0002455 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0002572 - RON$0.0002679.
BEENZ pierde zona de suport de la RON$0.0001954 - RON$0.0002064. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0001587 - RON$0.0001933.
BEENZ continuă să se tranzacționeze între RON$0.0002064 și RON$0.0002261. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0002444 | Bearish | BEENZ se tranzacționează sub media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0002140 | Bullish | BEENZ rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0002385 | Bearish | BEENZ se tranzacționează sub media exponențială pe 50 de zile, ceea ce slăbește tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0003096 | Bearish | BEENZ este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 30.23 | Neutru | RSI (14) este la 30.23, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Supravândut | Stoch RSI (14) este scăzut la 0.00, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa inferioară recentă. |
| MACD | -0.000001389 | Bearish | MACD este sub linia sa de semnal. |
| ATR | 4.90% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0002416 | Bearish | Prețul este sub media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | -129.42 | Bearish | CCI (20) este slab la -129.42, ceea ce arată că prețul se tranzacționează mult sub media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$-0.00002050 | Bearish | Awesome Oscillator este sub zero la RON$-0.00002050, ceea ce susține impulsul bearish. |
| Williams Percent Range (14) | -85.81 | Supravândut | Williams Percent Range (14) este aproape de partea inferioară a intervalului său recent la -85.81. |
| Bull Bear Power (13) | RON$-0.00001395 | Bearish | Bull Bear Power (13) este negativ la RON$-0.00001395, ceea ce sugerează că vânzătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 34.33 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 34.33, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0002167 | Bullish | BEENZ se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0002461 | Bearish | BEENZ se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul Beenz a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul XRP (XRP), Cardano (ADA), Bonk (BONK), Flare (FLR) and Immutable X (IMX) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul LEO Token (LEO), Basic Attention Token (BAT), Monero (XMR), Pyth Network (PYTH) and TRON (TRX).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| XRP | 0.951 |
| Cardano | 0.946 |
| Bonk | 0.946 |
| Flare | 0.942 |
| Immutable X | 0.940 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| LEO Token | -0.834 |
| Basic Attention Token | -0.703 |
| Monero | -0.694 |
| Pyth Network | -0.554 |
| TRON | -0.532 |
Prețul Beenz este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.576, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.664. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Beenz indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Beenz, o mișcare într-o direcție pentru Beenz s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



