Activul arată constructiv din punct de vedere tehnic, dar calitatea intrării curente nu este perfectă.
În regimul curent Bull liniștit , abordarea cea mai potrivită este Urmărirea tendinței / cumpărarea scăderilor. Condițiile de tendință sunt constructive, iar volatilitatea este limitată, ceea ce de obicei favorizează urmărirea mișcării ascendente și căutarea retragerilor, în locul vânzării împotriva forței.
Nivelurile de suport și rezistență pentru Atsuko Sato evidențiază zone-cheie de preț în care cumpărătorii și vânzătorii sunt cei mai activi. Această secțiune ajută la identificarea zonelor probabile de breakout, a suportului la retrageri, a rezistenței superioare și a intervalului curent de tranzacționare, astfel încât să poți evalua continuarea tendinței, riscul de inversare și direcția pe termen scurt a prețului crypto.
| Nivel | Zonă | Forță |
|---|---|---|
| Suport 1 | RON$0.0003200 - RON$0.0003246 | |
| Suport 2 | RON$0.0003121 - RON$0.0003138 | |
| Suport 3 | RON$0.0003057 - RON$0.0003083 | |
| Suport 4 | RON$0.0002960 - RON$0.0003010 | |
| Rezistență 1 | RON$0.0003344 - RON$0.0003390 | |
| Rezistență 2 | RON$0.0003548 - RON$0.0003565 | |
| Rezistență 3 | RON$0.0003677 - RON$0.0003773 |
SATO depășește zona de rezistență de la RON$0.0003344 - RON$0.0003390 și se menține deasupra ei. Acest lucru ar întări cazul de breakout și ar muta atenția către RON$0.0003548 - RON$0.0003565.
SATO pierde zona de suport de la RON$0.0003200 - RON$0.0003246. Acest lucru ar slăbi configurația și ar deschide calea către RON$0.0003121 - RON$0.0003138.
SATO continuă să se tranzacționeze între RON$0.0003246 și RON$0.0003344. În acest caz, condițiile de tranzacționare în interval rămân active.
Indicatorii tehnici ajută la rezumarea tendinței, impulsului, volatilității și nivelurilor-cheie de preț. Ei nu ar trebui folosiți izolat, dar pot ajuta la identificarea faptului dacă o monedă se află în tendință, într-un interval, este supraextinsă sau se apropie de un nivel important de suport sau rezistență.
| Indicator | Valoare | Semnal | Interpretare |
|---|---|---|---|
| SMA50 | RON$0.0003346 | Bearish | SATO se tranzacționează sub media pe 50 de zile. |
| SMA200 | RON$0.0002935 | Bullish | SATO rămâne peste linia de tendință pe termen lung. |
| EMA50 | RON$0.0003267 | Bullish | SATO se menține peste media exponențială pe 50 de zile, ceea ce susține tendința recentă. |
| EMA200 | RON$0.0003358 | Bearish | SATO este sub media exponențială pe 200 de zile, ceea ce menține structura pe termen mai lung sub presiune. |
| RSI (14) | 54.65 | Neutru | RSI (14) este la 54.65, ceea ce menține impulsul într-un interval echilibrat. |
| Stoch RSI (14) | 83.19 | Supracumpărat | Stoch RSI (14) este ridicat la 83.19, ceea ce arată că impulsul apasă aproape de extrema sa superioară recentă. |
| MACD | 0.0₆3363 | Bullish | MACD este deasupra liniei sale de semnal. |
| ATR | 0.5008% | Liniștit | Volatilitatea este sub mediana sa pe 180 de zile. |
| VWMA | RON$0.0003220 | Bullish | Prețul este peste media ponderată cu volumul. |
| Commodity Channel Index (20) | 56.23 | Neutru | CCI (20) este la 56.23, ceea ce menține prețul relativ aproape de media sa recentă. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | RON$0.0₅4279 | Bullish | Awesome Oscillator este peste zero la RON$0.0₅4279, ceea ce susține impulsul bullish. |
| Williams Percent Range (14) | -22.20 | Neutru | Williams Percent Range (14) este la -22.20, ceea ce menține prețul în mijlocul intervalului său recent. |
| Bull Bear Power (13) | RON$0.0₅1286 | Bullish | Bull Bear Power (13) este pozitiv la RON$0.0₅1286, ceea ce sugerează că cumpărătorii controlează prețul relativ la linia de bază EMA. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 31.18 | Neutru | Ultimate Oscillator este la 31.18, ceea ce sugerează că impulsul este echilibrat pe ferestrele sale scurte, medii și lungi. |
| Hull Moving Average (9) | RON$0.0003343 | Bullish | SATO se tranzacționează peste Hull Moving Average (9), ceea ce susține tendința pe termen scurt. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | RON$0.0003348 | Bearish | SATO se tranzacționează sub linia de bază Ichimoku, ceea ce indică o structură mai slabă. |
În ultimele 7 zile, prețul Atsuko Sato a fost cel mai puternic corelat pozitiv cu prețul Artificial Superintelligence Alliance (FET), Virtuals Protocol (VIRTUAL), Tezos (XTZ), Cardano (ADA) and IOTA (IOTA) și cel mai puternic corelat negativ cu prețul Pi Network (PI), PancakeSwap (CAKE), Mantle (MNT), XDC Network (XDC) and Curve DAO Token (CRV).
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Artificial Superintelligence Alliance | 0.903 |
| Virtuals Protocol | 0.869 |
| Tezos | 0.860 |
| Cardano | 0.834 |
| IOTA | 0.809 |
| Nume | Corelație |
|---|---|
| Pi Network | -0.747 |
| PancakeSwap | -0.639 |
| Mantle | -0.489 |
| XDC Network | -0.448 |
| Curve DAO Token | -0.442 |
Prețul Atsuko Sato este corelat pozitiv cu primele 10 monede după capitalizarea de piață, cu o valoare de 0.464, excluzând Tether (USDT), și este corelat pozitiv cu primele 100 de monede după capitalizarea de piață, excluzând toate stablecoin-urile, cu o valoare de 0.314. Monedele care sunt corelate pozitiv cu Atsuko Sato indică faptul că mișcarea uneia are o pondere statistic semnificativă în a o conduce pe cealaltă în aceeași direcție. Pentru monedele corelate negativ cu Atsuko Sato, o mișcare într-o direcție pentru Atsuko Sato s-ar traduce printr-o mișcare în direcția opusă pentru moneda corelată negativ.



