A setupból hiányzik az erős megerősítés, és elég kockázatot hordoz ahhoz, hogy a jelenlegi szinteken óvatosságot indokoljon.
A jelenlegi Nyugodt medvepiac rezsimben a leginkább illeszkedő megközelítés: Maradj védekező, és várj megerősítésre. A piac gyenge, de nincs pánikszerű volatilitás, ami általában védekező hozzáállást, az agresszív belépők kerülését és a forduló egyértelműbb bizonyítékaira való várakozást indokol.
Shardus támasz- és ellenállási szintjei azokat a kulcsfontosságú árzónákat emelik ki, ahol a vevők és az eladók a legaktívabbak. Ez a szakasz segít azonosítani a valószínű kitörési területeket, a visszahúzódási támaszokat, a fölöttes ellenállásokat és az aktuális kereskedési sávot, hogy értékelhesd a trend folytatódását, a forduló kockázatát és a rövid távú kriptoár-irányt.
| Szint | Zóna | Erősség |
|---|---|---|
| Támasz 1 | €0.02925 - €0.02936 | |
| Támasz 2 | €0.02851 - €0.02865 | |
| Támasz 3 | €0.02775 - €0.02818 | |
| Támasz 4 | €0.02634 - €0.02669 | |
| Ellenállás 1 | €0.03158 - €0.03172 | |
| Ellenállás 2 | €0.03223 - €0.03237 | |
| Ellenállás 3 | €0.03262 - €0.03273 | |
| Ellenállás 4 | €0.03323 - €0.03337 | |
| Aktív 1 | €0.03009 - €0.03049 |
ULT áttöri az ellenállási zónát €0.03158 - €0.03172 szinten, és felette marad. Ez erősítené a kitörési esetet, és a figyelmet €0.03223 - €0.03237 felé terelné.
ULT elveszíti a támaszzónát €0.02925 - €0.02936 szinten. Ez gyengítené a setupot, és megnyitná az utat €0.02851 - €0.02865 felé.
ULT továbbra is €0.02936 és €0.03158 között kereskedik. Ebben az esetben a sávkereskedési feltételek aktívak maradnak.
A technikai indikátorok segítenek összefoglalni a trendet, a momentumot, a volatilitást és a kulcsfontosságú árszinteket. Nem szabad őket önmagukban használni, de segíthetnek azonosítani, hogy egy coin trendel-e, sávban mozog-e, túlnyújtott-e, vagy egy fontos támasz- vagy ellenállási szinthez közelít-e.
| Indikátor | Érték | Jelzés | Értelmezés |
|---|---|---|---|
| SMA50 | €0.03448 | Bearish | ULT az 50 napos átlag alatt kereskedik. |
| SMA200 | €0.03050 | Bearish | ULT továbbra is a hosszú távú trendvonal alatt van. |
| EMA50 | €0.03250 | Bearish | ULT az 50 napos exponenciális átlag alatt kereskedik, ami gyengíti a friss trendet. |
| EMA200 | €0.03278 | Bearish | ULT a 200 napos exponenciális átlag alatt van, ami nyomás alatt tartja a hosszabb távú struktúrát. |
| RSI (14) | 26.64 | Túladott | Az RSI (14) nyomott, 26.64 értéken áll, ami arra utal, hogy a lefelé irányuló momentum kifulladhat. |
| Stoch RSI (14) | 0.00 | Túladott | A Stoch RSI (14) alacsony, 0.00 értéken áll, ami azt mutatja, hogy a momentum a közelmúltbeli alsó extrémum közelébe nyomul. |
| MACD | -0.001126 | Bullish | A MACD a jelzővonala felett van. |
| ATR | 0.3484% | Nyugodt | A volatilitás a 180 napos mediánja alatt van. |
| VWMA | €0.03076 | Bearish | Az ár a volumen-súlyozott átlag alatt van. |
| Commodity Channel Index (20) | -54.86 | Semleges | A CCI (20) -54.86 értéken áll, ami az árat viszonylag közel tartja a friss átlagához. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | €-0.002205 | Bearish | Az Awesome Oscillator nulla alatt van, €-0.002205 értéken, ami támogatja a bearish momentumot. |
| Williams Percent Range (14) | -92.18 | Túladott | A Williams Percent Range (14) a friss sávja alja közelében van, -92.18 értéken. |
| Bull Bear Power (13) | €-0.0002632 | Bearish | A Bull Bear Power (13) negatív, €-0.0002632 értéken, ami arra utal, hogy az eladók irányítják az árat az EMA bázisvonalhoz viszonyítva. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 7.17 | Túladott | Az Ultimate Oscillator gyenge, 7.17 értéken áll, ami arra utal, hogy a több idősíkú lefelé irányuló momentum túlnyúlt lehet. |
| Hull Moving Average (9) | €0.03027 | Bearish | ULT a Hull Moving Average (9) alatt kereskedik, ami gyengíti a rövid távú trendet. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | €0.03144 | Bearish | ULT az Ichimoku bázisvonal alatt kereskedik, ami gyengébb struktúrára utal. |
Az elmúlt 7 napban a Shardus árfolyama a legerősebb pozitív korrelációt a Stacks (STX), Gram (prev. Toncoin) (GRAM), Flare (FLR), Celestia (TIA) and Quant (QNT) árfolyamával, a legerősebb negatív korrelációt pedig a Dash (DASH), Bonk (BONK), Pepe Coin (PEPE), JUST (JST) and Convex Finance (CVX) árfolyamával mutatta.
| Név | Korreláció |
|---|---|
| Stacks | 0.828 |
| Gram (prev. Toncoin) | 0.802 |
| Flare | 0.801 |
| Celestia | 0.801 |
| Quant | 0.773 |
| Név | Korreláció |
|---|---|
| Dash | -0.674 |
| Bonk | -0.511 |
| Pepe Coin | -0.505 |
| JUST | -0.391 |
| Convex Finance | -0.373 |
A Shardus árfolyama pozitívan korrelál a piaci kapitalizáció szerinti top 10 coinnal, Tether (USDT) nélkül, 0.559 értékkel, valamint pozitívan korrelál a piaci kapitalizáció szerinti top 100 coinnal, az összes stablecoin kizárásával, 0.332 értékkel. Azok a devizák, amelyek pozitívan korrelálnak a Shardus eszközzel, azt jelzik, hogy az egyik mozgása statisztikailag jelentős súllyal vezetheti a másikat ugyanabba az irányba. A Shardus eszközzel negatívan korreláló devizák esetében a Shardus egyik irányba történő elmozdulása a negatívan korreláló coin ellentétes irányú mozgásában jelenne meg.



