A setup nagyon erősnek tűnik, széles körű technikai megerősítéssel, amely továbbra is támogatja az aktuális struktúrát.
A jelenlegi Nyugodt bikapiac rezsimben a leginkább illeszkedő megközelítés: Trendkövetés / vételek esésekben. A trendfeltételek konstruktívak, a volatilitás pedig visszafogott, ami általában a felfelé irányuló mozgás követésének és a visszahúzódások keresésének kedvez, nem pedig az erősség elleni kereskedésnek.
Civilization támasz- és ellenállási szintjei azokat a kulcsfontosságú árzónákat emelik ki, ahol a vevők és az eladók a legaktívabbak. Ez a szakasz segít azonosítani a valószínű kitörési területeket, a visszahúzódási támaszokat, a fölöttes ellenállásokat és az aktuális kereskedési sávot, hogy értékelhesd a trend folytatódását, a forduló kockázatát és a rövid távú kriptoár-irányt.
| Szint | Zóna | Erősség |
|---|---|---|
| Támasz 1 | €0.0004462 - €0.0004541 | |
| Támasz 2 | €0.0004319 - €0.0004443 | |
| Támasz 3 | €0.0004237 - €0.0004300 | |
| Támasz 4 | €0.0004104 - €0.0004191 | |
| Ellenállás 1 | €0.0004818 - €0.0004881 | |
| Ellenállás 2 | €0.0005090 - €0.0005152 | |
| Ellenállás 3 | €0.0008324 - €0.0008472 | |
| Ellenállás 4 | €0.0008666 - €0.0008729 | |
| Aktív 1 | €0.0004550 - €0.0004613 |
CIV áttöri az ellenállási zónát €0.0004818 - €0.0004881 szinten, és felette marad. Ez erősítené a kitörési esetet, és a figyelmet €0.0005090 - €0.0005152 felé terelné.
CIV elveszíti a támaszzónát €0.0004462 - €0.0004541 szinten. Ez gyengítené a setupot, és megnyitná az utat €0.0004319 - €0.0004443 felé.
CIV továbbra is €0.0004541 és €0.0004818 között kereskedik. Ebben az esetben a sávkereskedési feltételek aktívak maradnak.
A technikai indikátorok segítenek összefoglalni a trendet, a momentumot, a volatilitást és a kulcsfontosságú árszinteket. Nem szabad őket önmagukban használni, de segíthetnek azonosítani, hogy egy coin trendel-e, sávban mozog-e, túlnyújtott-e, vagy egy fontos támasz- vagy ellenállási szinthez közelít-e.
| Indikátor | Érték | Jelzés | Értelmezés |
|---|---|---|---|
| SMA50 | €0.0004415 | Bullish | CIV az 50 napos átlag felett kereskedik. |
| SMA200 | €0.0003929 | Bullish | CIV továbbra is a hosszú távú trendvonal felett van. |
| EMA50 | €0.0004341 | Bullish | CIV az 50 napos exponenciális átlag felett tartja magát, ami támogatja a friss trendet. |
| EMA200 | €0.0004697 | Bearish | CIV a 200 napos exponenciális átlag alatt van, ami nyomás alatt tartja a hosszabb távú struktúrát. |
| RSI (14) | 65.73 | Semleges | Az RSI (14) 65.73 értéken áll, ami kiegyensúlyozott tartományban tartja a momentumot. |
| Stoch RSI (14) | 21.27 | Semleges | A Stoch RSI (14) 21.27 értéken áll, ami arra utal, hogy a momentum aktív, de még nem extrém. |
| MACD | 0.0₅6331 | Bearish | A MACD a jelzővonala alatt van. |
| ATR | 1.06% | Nyugodt | A volatilitás a 180 napos mediánja alatt van. |
| VWMA | €0.0004539 | Bullish | Az ár a volumen-súlyozott átlag felett van. |
| Commodity Channel Index (20) | 86.26 | Semleges | A CCI (20) 86.26 értéken áll, ami az árat viszonylag közel tartja a friss átlagához. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | €0.00001183 | Bullish | Az Awesome Oscillator nulla felett van, €0.00001183 értéken, ami támogatja a bullish momentumot. |
| Williams Percent Range (14) | -71.94 | Semleges | A Williams Percent Range (14) -71.94 értéken áll, ami az árat a friss sávja közepén tartja. |
| Bull Bear Power (13) | €0.0₅3198 | Bullish | A Bull Bear Power (13) pozitív, €0.0₅3198 értéken, ami arra utal, hogy a vevők irányítják az árat az EMA bázisvonalhoz viszonyítva. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 77.24 | Túlvett | Az Ultimate Oscillator emelkedett, 77.24 értéken áll, ami arra utal, hogy a több idősíkú momentum túlhevült lehet. |
| Hull Moving Average (9) | €0.0004583 | Bearish | CIV a Hull Moving Average (9) alatt kereskedik, ami gyengíti a rövid távú trendet. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | €0.0004614 | Bearish | CIV az Ichimoku bázisvonal alatt kereskedik, ami gyengébb struktúrára utal. |
Az elmúlt 7 napban a Civilization árfolyama a legerősebb pozitív korrelációt a Basic Attention Token (BAT), Tezos (XTZ), Stacks (STX), Beldex (BDX) and Injective (INJ) árfolyamával, a legerősebb negatív korrelációt pedig a Sun Token (SUN), Quant (QNT), Raydium (RAY), VeChain (VET) and Hedera Hashgraph (HBAR) árfolyamával mutatta.
| Név | Korreláció |
|---|---|
| Basic Attention Token | 0.698 |
| Tezos | 0.665 |
| Stacks | 0.663 |
| Beldex | 0.607 |
| Injective | 0.546 |
| Név | Korreláció |
|---|---|
| Sun Token | -0.782 |
| Quant | -0.781 |
| Raydium | -0.744 |
| VeChain | -0.711 |
| Hedera Hashgraph | -0.701 |
A Civilization árfolyama negatívan korrelál a piaci kapitalizáció szerinti top 10 coinnal, Tether (USDT) nélkül, -0.072 értékkel, valamint negatívan korrelál a piaci kapitalizáció szerinti top 100 coinnal, az összes stablecoin kizárásával, -0.183 értékkel. Azok a devizák, amelyek pozitívan korrelálnak a Civilization eszközzel, azt jelzik, hogy az egyik mozgása statisztikailag jelentős súllyal vezetheti a másikat ugyanabba az irányba. A Civilization eszközzel negatívan korreláló devizák esetében a Civilization egyik irányba történő elmozdulása a negatívan korreláló coin ellentétes irányú mozgásában jelenne meg.



