Настройката има лек положителен уклон, но съотношението награда/риск не е достатъчно чисто за агресивно действие.
В текущия Спокоен страничен режим най-подходящият подход е Търговия в диапазон / връщане към средната стойност. Пазарът е балансиран и относително спокоен, което обикновено възнаграждава поведение на връщане към средната стойност и търговия в диапазон повече от преследване на пробиви.
Нивата на подкрепа и съпротива на FARM2 подчертават ключови ценови зони, където купувачите и продавачите са най-активни. Този раздел помага да се идентифицират вероятни зони на пробив, подкрепа при корекция, съпротива над текущата цена и текущият търговски диапазон, за да можете да оцените продължаването на тренда, риска от обръщане и краткосрочната посока на крипто цената.
| Ниво | Зона | Сила |
|---|---|---|
| Подкрепа 1 | €0.0₅8205 - €0.0₅8500 | |
| Подкрепа 2 | €0.0₅7876 - €0.0₅8068 | |
| Подкрепа 3 | €0.0₅7388 - €0.0₅7726 | |
| Подкрепа 4 | €0.0₅6981 - €0.0₅7173 | |
| Съпротива 1 | €0.0₅9077 - €0.0₅9269 | |
| Съпротива 2 | €0.0₅9382 - €0.0₅9596 | |
| Съпротива 3 | €0.0₅9723 - €0.0₅9915 | |
| Съпротива 4 | €0.00001008 - €0.00001028 | |
| Активна 1 | €0.0₅8711 - €0.0₅8903 |
FARM2 преодолява зоната на съпротива при €0.0₅9077 - €0.0₅9269 и се задържа над нея. Това би засилило тезата за пробив и би насочило вниманието към €0.0₅9382 - €0.0₅9596.
FARM2 губи зоната на подкрепа при €0.0₅8205 - €0.0₅8500. Това би отслабило настройката и би отворило пътя към €0.0₅7876 - €0.0₅8068.
FARM2 продължава да се търгува между €0.0₅8500 и €0.0₅9077. В този случай условията за търговия в диапазон остават активни.
Техническите индикатори помагат да се обобщят трендът, импулсът, волатилността и ключовите ценови нива. Те не трябва да се използват изолирано, но могат да помогнат да се определи дали дадена монета е в тренд, търгува в диапазон, е прекомерно разтегната или се приближава до важно ниво на подкрепа или съпротива.
| Индикатор | Стойност | Сигнал | Тълкуване |
|---|---|---|---|
| SMA50 | €0.0₅8297 | Бичи | FARM2 се търгува над 50-дневната средна. |
| SMA200 | €0.0₅8416 | Бичи | FARM2 остава над дългосрочната трендова линия. |
| EMA50 | €0.0₅8290 | Бичи | FARM2 се задържа над 50-дневната експоненциална средна, което подкрепя скорошния тренд. |
| EMA200 | €0.00001638 | Мечи | FARM2 е под 200-дневната експоненциална средна, което държи по-дългосрочната структура под натиск. |
| RSI (14) | 66.06 | Неутрален | RSI (14) е на 66.06, което задържа импулса в балансиран диапазон. |
| Stoch RSI (14) | 89.18 | Свръхкупен | Stoch RSI (14) е висок при 89.18, което показва, че импулсът натиска близо до скорошния си горен екстремум. |
| MACD | 0.0₆2608 | Бичи | MACD е над сигналната си линия. |
| ATR | 2.18% | Спокоен | Волатилността е под своята 180-дневна медиана. |
| VWMA | €0.0₅8086 | Бичи | Цената е над средната, претеглена по обем. |
| Commodity Channel Index (20) | 82.24 | Неутрален | CCI (20) е на 82.24, което държи цената относително близо до скорошната ѝ средна. |
| Awesome Oscillator (5, 34) | €0.0₆8461 | Бичи | Awesome Oscillator е над нула при €0.0₆8461, което подкрепя възходящ импулс. |
| Williams Percent Range (14) | -11.59 | Свръхкупен | Williams Percent Range (14) е близо до горната част на скорошния си диапазон при -11.59. |
| Bull Bear Power (13) | €0.0₆3736 | Бичи | Bull Bear Power (13) е положителен при €0.0₆3736, което предполага, че купувачите контролират цената спрямо EMA базовата линия. |
| Ultimate Oscillator (7, 14, 28) | 74.88 | Свръхкупен | Ultimate Oscillator е повишен при 74.88, което предполага, че импулсът на множество времеви хоризонти може да е прегрял. |
| Hull Moving Average (9) | €0.0₅8970 | Мечи | FARM2 се търгува под Hull Moving Average (9), което отслабва краткосрочния тренд. |
| Ichimoku Cloud B/L (9, 26, 52, 26) | €0.0₅7931 | Бичи | FARM2 се търгува над базовата линия на Ichimoku, което подкрепя възходяща структура. |
През последните 7 дни цената на FARM2 беше най-силно положително корелирана с цената на Zcash (ZEC), Canton (CC), Decred (DCR), Dash (DASH) and Mantle (MNT) и най-силно отрицателно корелирана с цената на Midnight (NIGHT), APENFT (NFT), Hedera Hashgraph (HBAR), Shiba Inu (SHIB) and Tezos (XTZ).
| Име | Корелация |
|---|---|
| Zcash | 0.708 |
| Canton | 0.631 |
| Decred | 0.621 |
| Dash | 0.608 |
| Mantle | 0.519 |
| Име | Корелация |
|---|---|
| Midnight | -0.752 |
| APENFT | -0.712 |
| Hedera Hashgraph | -0.692 |
| Shiba Inu | -0.671 |
| Tezos | -0.671 |
Цената на FARM2 е отрицателно корелирана с топ 10 монети по пазарна капитализация с цена -0.385, с изключение на Tether (USDT), и отрицателно корелирана с топ 100 монети по пазарна капитализация, с изключение на всички стейбълкойни, с цена -0.243. Валутите, които са положително корелирани с FARM2, показват, че движението на едната има статистически значима тежест да поведе другата в същата посока. При валути, които са отрицателно корелирани с FARM2, движение в една посока за FARM2 би се превърнало в движение в противоположната посока за отрицателно корелираната монета.



